Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
38 komentāri
Sakārtot:
Kika
2012. gada 17. oktobrī 14:43
Pirmo reizi ko tādu uzzinu! Mani kristīja un iesvētīja Pēterbaznīcā - jā,kristības un iesvētības maksāja konkrētas summas,bet par draudzes maksu man neko neteica,kaut gāju svētdienas skolā pirms iesvētībām...,bet tas bija pirms gadiem 15...
Krista
2012. gada 17. oktobrī 14:58
Šogad kristījos un iesvētījos Luterāņos un par abām lietām vajadzēja maksāt officiāli 10ls kas arī skaitījās gada maksa. Drīz precēšos un par laulībām vismazākais ir jāmaksā 25ls, bet ja cilvēks vēlas, var droši maksāt vairāk, tā nu mēs maksājām cik uzskatijām par vajadzīgu. Galu galā,draudzei arī ir rēķini un algas jāmaksā un tas ir normāli ka katram ir jāmaksā par pakalpojuma izmantošan!
letiņš
2012. gada 17. oktobrī 15:02
Mani gan vairāk uztrauc, cik man un maniem bērniem jāmaksā par saeimas klaunādi un banku afēristu ceremonijām
river
2012. gada 17. oktobrī 15:15
Lielvārdes lut. baznīcā - gadā Ls 25, laulības Ls 85 :((((
pilsonis777
2012. gada 17. oktobrī 15:33
Tas taču ir bizness
saku kā ir
2012. gada 17. oktobrī 15:35
nav i ieminējušies par naudām kristīgo ceremoniju sakarā! mums ir labi katoļu priesteri!
cilvēks
2012. gada 17. oktobrī 15:39
par laulībām samaksāju 290 ls
to cilvēks
2012. gada 17. oktobrī 15:56
Tikai nesaki, ka tev kāds baznīcā pieprasīja tos 290 par pliku laulāšanu. Jeb tu to maksāji par visādām ekstrām un korāli gaisa balonā
gods
2012. gada 17. oktobrī 16:13
Gods ziedot Baznīcai.
peka
2012. gada 17. oktobrī 16:15
Esmu katoliete. Man neviens neko nav prasījis. Taču es ar lielāko prieku vienmēr ziedoju, jo zinu, ka mācītājam tāpat kā mums gribas ēst, baznīca jākurina, elektrība, benzīns utt.
Agnese
2012. gada 17. oktobrī 16:30
Luterāņiem takse ir noteikta, zinu, ka citviet no draudzes izslēgts, jo nav maksājis "nodevu". Esmu katole. Un katoļiem nav nekādas noteiktas takses par neko - ziedo, cik un ja vari, tostarp arī par kristībām un laulībām. Nekāda diktāta, attieksme - demokrātiska.
eseng
2012. gada 17. oktobrī 16:32
Mjā, interesanti, ka rakstā apspriestas tikai tradicionālās konfesijas. Kā ar jaunpaaudziešiem un adventistiem un citiem tamlīdzīgajiem un viņu obligātajām maksām?
ES
2012. gada 17. oktobrī 16:35
"Visbiezākā" luterāņu baznīca ir Torņkalna.Pat nepatīkami atserēties sarunu par bērna kristīšanu.Jāņa baznīcā bija , kā pie cilvēkiem
Gogi
2012. gada 17. oktobrī 16:53
mani savulaik draugs pierunāja aiziet uz koncertu VEF sporta pilī. Neteica, uz kādu. Rezultātā, nonācu prieka vēsts tusiņā, kurā redzēju, cik naturāli tiek kāsta nauda no dumjajiem līdzcilvēkiem. Viens pajolītis (laikam viņu mācītājs) visu laiku skraidīja pa skatuvi, skaļi pret skatuves grīdu dauzīdams kājas un kliedza: sātans ej ārā, sātans ej ārā! Te skatos viens piecēļās no invalīdu ratiņiem kliegdams: Ir noticis brīnums! Lai slavēts jēzus kristus! Te vienam sāka augt mati, otram pazuda kuņģa čūla, trešajam pazuda varžacis. Mācītājs turpināja skraidīt pa skatuvi. Es nespēju valdīt smieklus! Mācītājs aicināja cilvēkus doties uz skatuvi saņemt svētību, lai attīrītos. Tajā brīdī saņēmu dunku sānos no blakussēdētāja, kurš sacīja, ka man arī vajadzētu. Sacīju, ka pats tikšu galā, uz ko blakussēdētājs atbildēja ar vairākkārtēju krustu mešanu. Tad, kad mācītājs bija beidzis attīrīt bariņu, kas devās uz skatuvi, viņš uzsauca: "Jūs taču neesat pie dieva nākuši tukšām rokām" Tajā brīdī pirms brīža izdziedētais invalīds no ratiņiem un citi izdziedētie slimnieki palaida pa zālē sēdošo skatītāju rindām karmīnkrāsas auduma maisus, kurā sanākušie ar atplestām mutēm bāza banknotes - cits 10 latus cits 20, cits pat 50. Es smaidīdams padevu maisu manam krustus metošam blakussēdētājam, kurš atkal aicināja mani doties attīrīties. Pēc visa šī balagāna mācītājs ar visiem izdziedinātajiem invalīdiem un citiem slimniekiem sēdās lepnos auto, lai dotos uz nākamo ob*ovkas seansu. Stāsta morāle ir tāda: visas reliģijas ir radītas vienam mērķim - desmitajai tiesai, kuras došanas pienākums ir aprakstīts galvenajā instrukcijā (bībelē). vienas reliģijas to ievāc trauciņos pie durvīm, citas maisos, citas aicinādamas nest no mājām. Ja agrāk arhaiskās savācējsabiedrības laikos reliģijas vārdā tika upurētas visādas dzīvas radības (pat bērni), lai būtu raža, lai nebūtu plūdu, tad šobrīd, pēc tam, kad kāds fiksais sarakstīja instrukciju (bībeli), kurā iepina gan žīdu vēsturi, gan visādas citādas manis aprakstītas aplamības, dzīvniekus vairs neupurē, bet nes naudu, nes materiālas vērtības. Reliģiskās organizācijas ir ar likumu atbrīvotas no nodokļiem, veci marazmātiski svētie tēvi pārdodas par materiālām vērtībām (kondicionieri) aicinot balsot par partijām (PLL), kas solās skolās ieviest bībeles mācību. Pa skolām un bērnudārziem staigā misionāri, kas agrākos laikos pakļāva cilvēkus ar spēku, slaktējot neticīgos un tos kas negrib misionēties, bet šodien dala savu makulatūru, lai jau no mazotnes piesaistītu desmitās tiesa piegādātājus.
Gogi
2012. gada 17. oktobrī 16:55
Tas viss ir tikai bizness. Netīrs, mafiozs bizness. Un dziedošie melnpaltrakainie (no ierindas mācītāja līdz pat lielajam romas vai vseja rusi vai mitropolit greceskij bosam) ir tikai tā teikt kalpotāji, menedžeri ar izaugsmes iespējām un valdes locekļi labi organizētā kapitālsabiedrībā, kas oficiāli ievāc naudu un nemaksā nodokļus.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi