Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
17 komentāri
Sakārtot:
atkal vins???
2018. gada 7. oktobrī 10:03
Vai berzina kungs te abonejis vietu,ka par vinu raksta 3 teizes nedela? Ja jau vinam ir laiks skriet uz intervijam prese,televizija un vel uz dazadiem smalkiem pasakumiem,tad ,kad ta vins strada? Ak ,pareizi,sis bija tas,ka raudaja,ka gruti vergus pa zupas skivi atrast,bet pasam nav ne laika ,ne velmes stradat,tikai reklameties un cinkstet pa avizem! Bet,pa temu,kapec vispar lv tiek likts akcents uz indiesu virtuvi? Man riebjas jau ta karija smaka! Ta ka es nekad to micu-macu no ediena atlikumiem,kuri paslepti zem asas smirdigu garsvielu merces,needisu! Ja,lecas,graudaugi un darzeni man garso ar galas gabalinu mmmm,sapnis!
ilze
2018. gada 7. oktobrī 10:31
Bērziņš sāk reklamēties par daudz.Viņam vajadzētu zināt-kas par daudz,tas par skādi.Ja neievēro mēra sajūtu,tad efekts pārvēršas par defektu
Infor
2018. gada 7. oktobrī 10:37
Par šo ļauj komentēt ! Par trauku mazgātāju nu viens netīrs trauks klientam PVD virsū un kauninašana sociālās tīklos ! Tas ka darbiniekiem ir sanitārā grāmatiņa nenozīmē ka ir veseli ! Cilvēks iet kārtot sanitāro grāmatiņu ir vesels viss ok pēc četrām dienām dabū kādu hepatītu turpina strādāt sanitārā grāmatiņa ir ! Viena netīra dakša šo pavāru dievu var nogremdēt dzelmē !
32
2018. gada 7. oktobrī 11:18
Ko šis zaglis te vēl reklamējas?!
Jons
2018. gada 7. oktobrī 11:29
Pats, lai mazgā traukus, un strādā.
Gg
2018. gada 7. oktobrī 11:41
Uz 5 dienam pagqtavo to indiesu edienu...man vienigajai skiet,ka ta ir prasta estuve,kur pa dargu naudu est vecu n tas dienas edienu?
>:-)
2018. gada 7. oktobrī 12:53
" Imantā vāra 2 litrus, no kuriem pēc piecām dienām pusi vēl izmet ārā ". Tā ir zemcilvēka , traukumazgātājas , " algas " daļa . Tā spriež treknis . Sīknauda , drupačas no galda un lepnu ēdienu atliekas , tā ir tā , konkurētspējīgā alga ?
>:-)
2018. gada 7. oktobrī 12:55
Skat` kā ! Tad jau sanāk , ka es ēdu restorānā ! Man arī zupa 3 dienas ledusskapī stāv :D
beerdrinkers
2018. gada 7. oktobrī 15:01
Ja piecas dienas turētu ēdienu klienti neapēd, sestajā dienā tas tiek izmests ārā. Restorāns:))) tādos "restorānos" jautājums- "vai ēdiens ir šodien gatavots, jeb tam ir jau piektās dienas jubileja", nešķitīs neloģisks:)))
beerdrinkers
2018. gada 7. oktobrī 15:05
Nu gan izblamējās! Mēs pasniedzam piecas dienas vecu ēdienu, izglāb ēdienu, apēd šodien- tas nav labākais reklāmas sauklis:)))
!
2018. gada 7. oktobrī 15:39
Darbā kolēģe nicīgi skatās uz tiem, kas ņem ēdamo līdzi un neēd ēstuvēs. Citi negribēdami atpalikt ar šad tad nopērk pusdienas "restorānā". Tomēr mans mājās ar mīlestību gatavotais ēdiens ir daudz garšīgāks.
beerdrinkers
2018. gada 7. oktobrī 17:29
Nē, nu Latvijā labi dzīvo, kamdēļ darbā neēst pusdienas "restorānos"? :))) Vācijā biroju darbinieki ņem līdzi sviestmaižu kastīti:) trakākais, pat policisti ņem to sviestmaižu kastīti:))) bet Latvijā nē:)))
Marta
2018. gada 7. oktobrī 18:17
Vai man vienai liekas,ka restorānā ēdienam jābūt svaigi gatavotam???Vairākas dienas vecs un desmitiem reižu atsildīts ēdiens-restorāna līmenis???
>:-)
2018. gada 7. oktobrī 18:47
Pat tiem nabadzīgajiem dzīves pabērniem kuri barojas zupas virtuvēs , vismaz zupu katru dienu jaunu vāra . Man tā šķiet . Smalkie kundziņi , rij vecas ēdienu atliekas :D
😈
2018. gada 7. oktobrī 18:58
Es par pusdienām kārbiņā no mājām!😊 Jo diemžēl nereti nopērkot dienas piedāvājumu,iegrābusies esmu tādās samazgās(atvainojiet),ka ne garša,ne skats..Un ja vēl pasaka,ka tikai!!!pēc piecu dienu marinēšanas izmet ārā,tad vēl vairāk pārliecinos,ka pareizs mans lēmums par mājās gatavoto ēdienu līdzņemšanu uz darbu.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi