Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
18 komentāri
Sakārtot:
Modernie meli
2019. gada 13. jūlijā 06:29
Kā latvju puikas un meitenes strādā skandināvu metālapstrādes uzņēmumos par grašiem...
P6
2019. gada 13. jūlijā 06:49
Jā jau labību nopļaujam vairāk, kāpēc maize paliek arvien dārgāka
100%
2019. gada 13. jūlijā 06:59
Domājoši cilvēki jau sen smejas par Krievijas kanālu propagandu, tas domāts šaurajām pierītēm.
ragana
2019. gada 13. jūlijā 07:00
Pirmkārt jau vidējā raža no hektāra ir palielinājusies un ir lielāka kā Krievijā. Tāpēc nav arī nekāda vaina aizlaist atmatā dažus laukus - lai zeme atpūšas, lai vairāk vietas mežiem. Paskaitiet, cik atmatas ir Krievijā. Pie tam mēs eksportējam krietni vairāk kā pusi no izaudzētā, kamēr Krievija un arī tikai pēdējos gados 20-30%. Krievijas lauksaimniecības attīštība ir nesabalansēta, pagājušā vai aizpagājušā gadā varēja redzēt sapūstam tūkstošiem tonnu, kuras nebija resursu izkaltēt vai izvest. Arī Latvijas lauksaimniecībā ir savas problēmas, bet par tām citreiz. Krievija salīdzinoši vēlāk sāka izmantot rietumu lauksaimniecības indes, tāpēc viņi iet cauri tam, kam Latvija jau izgājusi - tās tiek lietotas nekontrolēti daudz. Visbeidzot, ko viņi tur stāsta par Latviju - viņiem jau arī ir likvidēti kolhozi. Un normālu svaigu pienu pēc tālbraucēju stāstītā Krievijā vispār nav iespējams nopirkt.
110%
2019. gada 13. jūlijā 07:13
Domājoši cilvēki jau sen smejas par rietumu kanālu propagandu. Tie domāti šaurajām pierītēm.
Oma
2019. gada 13. jūlijā 08:23
Tad ta mūsu propganda ir labāka, vai sliktāka par kremļa propogandu, ko?
kuk
2019. gada 13. jūlijā 08:23
Tie kuri murgo pa sagrauto lauksaimniecību ir vai nu kremļa troļļi,vai arī cilvēki kuri laukos nav bijuši.Zemnieki tak pērk un īrē un cīnās par katru hektāru.Vienīgā zeme kura ir neapstrādāta pieder dīvānu zemniekiem un ārzemniekiem.Es savu zemi nepārdevu tādiem un iznomāju zemniekam kurš man piķo 80 eiro par hektāru.
ALIDA DJATLIKA
2019. gada 13. jūlijā 08:48
krievija pati grimst un grims arvien dzilak purva, kamēr nogrims pavisam. Lielai dalai cilveku normali est nav ko, dzeraju bari, pilni bernu nami ar pamestiem berniem, katru dienu simtiem slepkavibu, izvirtibas. Laukos cilveki nodzerusies, visapkart budai, kuras viņi dzivo, nezalu kalni, darzi nekopti un vel un vel. Bet kremlitim loti patik apdist citus un jo ipasi Latviju, bet nekas nesanaks, Latvija bus viss labi, par spiti kremla fasistiem.
Sandris Berziņš
2019. gada 13. jūlijā 08:50
Graudu tonnas nav objektīvs radītājs, auglīgajā Zemgalē pieaugums panākts uz to ka nav vairs tik daudz zemju, kas bija aizņemtas ar zālājiem un galvenais iemeslis ir ķīmija ar kuras palīdzību tiek sasniegtas augstas ražas.
Mairis Kālis
2019. gada 13. jūlijā 09:41
Taisnība nav ne vieniem, ne otriem propagandistiem. Fakts ir tāds, ka lauki ir mainījušies: no dzīves vietas un dzīvesveida tie ir kļuvuši par ražošanas līdzekli. Ražo graudus, rapsi, pienu, gaļu, koksni. Iespējams, vairāk nekā pirms 10 gadiem. Vienlaidu lauki ar intensīvu ķīmijas izmantošanu, slēgtā tipa fermas, blīvi stādītie mono meži izcirsto jauktu koku mežu ar dažāda vecuma kokiem vietā. Lai saņemtu pareizās atbildes, ir jāuzdod pareizie jautājumi. Nevis par graudu tonnām, bet par to, cik cilvēku/ģimeņu dzīvoja un strādāja laukos 1939. gadā. 1989. gadā. Un 2019. gadā. Cik šajās teritorijās dzīvoja bērnu vecumā no 0 līdz 18 g. Lūk, tā ir tēma pārdomām. Latvijas lauki vispār piemēroti viensētām un nelieliem ciemiem. Lauki vienmēr ir bijusi veselīgi konservatīvās tautas daļas saglabāšanās vieta. Pat padomju laikā lauki bija vienīgā vieta, kur iebraucēji - un to nebija daudz - iemācījās latviešu valodu, jo krieviski vairums laukos neprata. Bet jūs - par graudu tonnām un pārdesmit lielsaimnieku - "jauno baronu" - eirofondu apgūšanā balstītiem ekonomiskajiem panākumiem....
Futs Bols
2019. gada 13. jūlijā 09:55
Kas tad ir objektīvs rādītājs, ja ne graudu tonnas? Runājot par mēslojumu, izmantoto minerālmēslu un organisko mēslu daudzums pēdējos gados nav palielinājies, palielinājies ir tikai kaļķu daudzums. Runājot par augu aizsardzības līdzekļiem, herbicīdu, fungicīdu, baktericīdu daudzums nav ievērojami mainījies, bet insekticīdu izmantošana pat ir samazinājusies. Palielinājies tikai izmantoto augu augšanas regulatoru daudzums.
janka
2019. gada 13. jūlijā 10:16
Tukša diršana..
Vilnis Briezkalns
2019. gada 13. jūlijā 10:39
Suņi rej karavāna iet tālāk.
labais rabīns
2019. gada 13. jūlijā 11:39
Sirds sāp Latvijas cūkkopjiem. Ar to mēri fundamentāli tas pats stāsts kas cukurbietēm. Tikai kompensācijas ampērs x 10 lielāks attiecīgi inflācijas apmēram. Kāds pārbauda turku un poļu cūkgaļu????
Raitis Vītols
2019. gada 13. jūlijā 12:50
vai tad kadu vel ietekme krievu murgi

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi