Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
28 komentāri
Sakārtot:
Andrejs Reinfelds
21. martā 08:47
Raksts ir ļoti tendenciozs. Nav atzīmēts, ka Salacgrīvas novada "Sprundās" ir Jāņa Sudrabkalna memoriālā istaba un aprakstīta Jāņa Sudrabkalna saite, īpaši viņa pēdējos dzīves gados, ar "Sprundām"
dzintra
21. martā 09:42
Raksts ir ļoti patiess.Tieši tā arī viss notika.Un ar "Sprundām" šim notikumam nav nekāda sakara.Raksta mērķis nebija izstāstīt pilnīgi visu par Sudrabkalnu.No dzimšanas līdz nāvei.
Geņa Koloradoss
21. martā 10:19
Rīcībspēju ierobežo lai cilvēks būtu pasargāts. Varbūt itkā notikušais ar dzejnieku ir urbāna leģenda. Domāt, ka padomju laika psihiatri bija nadzīgi represētāji- čekas kalpi... nu tas ir tā. Psihiatram būtu zem sava goda pašam zinot pieņemt pretlikumīgu lēmumu. Kļūdas gan jau, ka gadās. Un vēl- ir laiks noņemt stigmas no medicīnas jomas- psihiatrijas un no tiem kam vajadzīga psihiatru palīdzība.
Andrejs Reinfelds
21. martā 11:23
Rakstā speciāli noklusēts ļoti būtisks fakts, ka Jānis Sudrabkalns testamentā vēlējās, lai viņa dzīves vietā Rīgā, A.Bērces ielā iekārto memoriālo muzeju. Un kas ir tās personas un kādas ir viņu saistības ar Jāni Sudrabkalnu, ka viņa memoriālā istaba ir Salacgrīvas "Sprundās"
Normunds Novads
21. martā 11:44
Kā var salīdzināt Norvēģu ģēniju. K. Hamsunu ar vāju cilvēku padomju pantiņu rīmētāju. ( nenoniecinu pirmskara Sudrabkalnu ) Hamsuns nerakstija pantiņus Hitleram. Viņš vienkārši atbalstija Nacistu režīma politiku un cīņu ar komunistiem. Un protams nosoda ari viņa Kvislinga atbalstu. Bet tā bija viņu politiskā izvēle. Hamsuns turpināja rakstīt savā stilā aprakstot dabu, cilvēku un raksturus. Hamsuns nav Lāčuks kurš parakstija deportācijas, pārrakstija savus romānus un baidijās no savas ēnas. Jo saprota. Ka nācija viņu nicina.
JM
21. martā 11:51
Komunistu iesākto nelietību pret tautas dzejnieku Sudrabkalnu pabeidza pēcatmodas laimē dejošie tūdaliņi, pārdēvējot Sudrabkalna bulvàri par Anniņmuiźas bulvāri
Normunds Novads
21. martā 12:06
Īpatnēji. Ja jau esam tādi vēsturiskuma entuzjasti. Tad ir ari lielāki vēstures varoņi kuru varda nosauktas ielas. Bet paradoks. Visi skumst tikai pēc komunistu un Imperias laika nosaukumiem. Anniņmuiža ir sens vietvārds. Sudrabkalns bija nelaimīgs vīrs ar vāju raksturu un kalpīgu garu.
Atis Priedītis
21. martā 13:36
Okupācijas laika psihiatri visi bija spiesti sadarboties ar tā laika režīmu un VDK. Pretējā gadījumā viņiem tika liegta iespēja strādāt savā profesijā. Interesantākais sāksies pēc tam kad būs drosme atklāti rakstīt par to kas notika pēc 1986.gada. Tad fizisko spīdzināšanu un arestu vietā tika izmantotas psiholoģiskā terora metodes. Un arī šajā procesā piedalījās visi tā laika psihiatri, kaut paši to kategoriski noliedz. Savukārt tiem, kuri tika vajāti arī šobrīd ir pilnībā liegta lielajos masu medijos izstāstīt kas notika patiesībā. Pirmā grāmata, kurā par to ir atklāti rakstīts ir mana - Andra Marta grāmata "Kristaps - slepenie protokoli". Grāmatu var gan nopirkt, gan arī brīvi lejupielādēt. Tās saturs ir unikāls, jo nekad agrāk nekas tāds nav publicēts.
Jose Alvarez
21. martā 13:59
Par šo ir rakstīts un rakstīts. " Literatūrā un Mākslā " un kur tik vēl ne... aizejiet uz bibliōtēku un palasiet... tur arī visa patiesība par Ernas kundzi, cik viņa ļoti negribēja būt par sievu, un to, ka viņa, iespējams, bija viens no patiesākajiem un godīgākajiem cilvēkiem kurus Sudrabkalns bija saticis... bet padomju mašinērija samala visus. Un kas no šodienas skatu punkta ir Grigulis? Aizmirsta niecība... un mainīsies varas un viss atkal ies uz riņķi...
Beerdrinkers Von Kowelenz
21. martā 14:24
Atis Priedītis tik reklamē savu "unikālo" garadarbu. Klau, beidz pazemoties pašslavēšanā, neviens nepirks un nelasīs tavus murgus.
Atis Priedītis
21. martā 15:15
@Beerdrinkers Von Kowelenz Manai grāmatai jau ir bijušas 3 tirāžas. Tā atrodas daudzās bibliotēkās, tiek aktīvi lasīta un arī pirkta. Līdz šim neesmu lasījis nevienu uz faktiem balstītu argumentētu grāmatā minēto notikumu atspēkojumu. Tiklīdz kāds vēsturnieks vai žurnālists ir mēģinājies "rakties" dziļāk tā momentā tiek apstādināts. Grāmatas notikumos ir iesaistītas vairākas Latvijas visaugstākā līmeņa slavenības, kuri absolūti nevēlas lai viņu vārdi taptu zināmi. Es neesmu arī šos vārdus grāmatā nekur nosaucis. Neargumentēti uzbraucieni lai jau paliek uz to autoru sirdsapziņas. Piebildīšu, ka esmu saņēmis ļoti respektablas organizācijas vēstuli, ka ir iespējama grāmatas tulkošana un izdošana arī ārzemēs.
Beerdrinkers Von Kowelenz
21. martā 15:27
Priedīti, davaj, iztiekam bez diršanas, ok?
Atis Priedītis
21. martā 15:32
@Beerdrinkers Von Kowelenz Grāmatas pirmā versija "Kristaps" tika izdota pirms pusotra gada, tātad ir bijis pietiekami ilgs laiks lai atspēkotu manus "melus". Tas tā arī nav noticis. Protams, ja neņem vērā piedod, neadekvātus uzbraucienus.
Ādolfs Nāks
21. martā 15:46
Normunds Novads Šodien 11:44 Kā var salīdzināt Norvēģu ģēniju. K. Hamsunu ar vāju cilvēku padomju pantiņu rīmētāju. ( nenoniecinu pirmskara Sudrabkalnu ) Hamsuns nerakstija pantiņus Hitleram. Viņš vienkārši atbalstija Nacistu režīma politiku================2. pasaules kara laikā Hamsunam bija jau 80+.... Kādi vairs tur pantiņi....
Normunds Novads
21. martā 16:40
Aaaa tas ka cilvēkam 80 + liedz rakstīt. Pliekšēn Jānis rakstija līdz pēdejai dienai. Runa jau ir par to, ko raksta.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi