Lielbritānijas vēstniecība Latvijā paceļ varavīksnes karogu, godinot cīņu par LGBT cilvēktiesībām
foto: Publicitātes foto
Lielbritānijas vēstniecība Rīgā izkar varavīksnes karogu.
Sabiedrība

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā paceļ varavīksnes karogu, godinot cīņu par LGBT cilvēktiesībām

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Starptautiskās dienas pret homofobiju, transfobiju un bifobiju (IDAHOTB) priekšvakarā Lielbritānijas vēstniecība Rīgā pulcēja valsts pārvaldes pārstāvjus, starptautiskos partnerus, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un draugus, lai vēlreiz uzsvērtu savu atbalstu LGBT kopienas cilvēktiesībām visā pasaulē.

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā paceļ varavīksn...

Kā simbolisku žestu vēstniecības ēkā tika pacelts varavīksnes karogs, kas, kā norāda rīkotāji, ik gadu atgādina par LGBT kopienas cīņu par vienlīdzību, cieņu un brīvību. Šī tradīcija tiek uzturēta kopš 2008. gada, kad Lielbritānijas vēstniecība Latvijā pirmoreiz pacēla varavīksnes karogu kā atbalsta apliecinājumu.

“Vairāk nekā 280 Apvienotās Karalistes pārstāvniecībās visā pasaulē mēs turpinām aizstāvēt LGBT cilvēku tiesības – gan publiskos pasākumos, gan ar klusas diplomātijas palīdzību. Mēs esam nelokāmi savā apņēmībā cīnīties pret diskrimināciju un vardarbību, iestājoties par brīvību visiem,” savā uzrunā sacīja Vēstnieks Pols Bramels. Viņš arī atgādināja ANO Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas principu: “Visi cilvēki piedzimst brīvi un vienlīdzīgi cieņā un tiesībās.”

Pasākumā uzstājās arī LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina, sakot: “Mēs esam atgriezušies tur, kur viss sākās – šī bija pirmā vēstniecība Latvijā, kas pacēla varavīksnes karogu. Šodien tas ir tikpat svarīgi, ja ne vēl svarīgāk.”

Šī gada IDAHOTB oficiālā tēma ir “Kopienu spēks”, kas akcentē LGBT kopienas daudzveidību, solidaritāti un noturību, kā arī atzīst pilsoniskās sabiedrības grupu, sabiedroto un cilvēktiesību aizstāvju nozīmi. Starptautiskā diena tiek atzīmēta katru gadu 17. maijā, datumā, kad 1990. gadā Pasaules veselības organizācija izslēdza homoseksualitāti no slimību klasifikatora, padarot šo dienu par simbolisku pavērsienu cilvēktiesību vēsturē.