Pudāns aizstāv zobenu tradīciju: zobens nav greznība, bet piederības zīme
foto: LETA
Nacionālo bruņoto spēku komandieris Kaspars Pudāns.
Sabiedrība

Pudāns aizstāv zobenu tradīciju: zobens nav greznība, bet piederības zīme

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Zobenu dāvināšanas tradīcija jāsaglabā un jāturpina, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Kaspars Pudāns.

Pudāns aizstāv zobenu tradīciju: zobens nav greznī...

Viņš akcentēja, ka ir daudz runāts par to, kāpēc ukraiņiem izdodas nezaudēt karā pret Krieviju, un šajā procesā svarīgs ir armijas morālais spēks. To veido karavīru piederība vienībai, saviem bruņotajiem spēkiem. Pudāns pastāstīja, ka piederības sajūta karavīros tiek veidota caur vēsturi, tradīcijām, kas ir svarīgas, stiprinot lojalitāti un pārliecību par to, kāpēc tiek dots zvērests savai valstij.

"Zobens ir kā apliecinājums virsniekiem par to, kādu lēmumu viņi pieņēmuši, ko sasnieguši," uzsvēra armijas vadītājs, atgādinot, ka šī tradīcija tika atjaunota 2018.gadā.

Pudāna ieskatā šo tradīciju būtu būtiski to saglabāt un turpināt.

Tikmēr līdzekļu apjoms, kas būtu nepieciešams zobenu nodrošināšanai, realitātē ir daudz mazāks, nekā izskanējis, jo realitātē būtu nepieciešams iegādāties tikai tik zobenu, cik ir virsnieku, kas attiecīgajā gadā absolvē.

Kā ziņots, aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) uzdevis apturēt virsnieku parādes zobenu iepirkuma plānošanu, liecina ministra publiskotais ieraksts tviterī. Sprūds akcentē, ka virsnieku tradīcijas ir svarīgas un godājamas, bet izmaksas ir rūpīgi jāizvērtē un jāsamazina, piebilstot, ka šā brīža prioritātei ir jābūt kaujas spēju stiprināšanai.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija (AM) tuvākajos gados bija plānojusi tērēt kopumā 900 000 eiro parādes zobenu iegādei Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsniekiem.