
"Pazemojuma sajūta," autovadītājs pārsūdzēja policijas sodu, taču tur tic nevis pierādījumiem, bet tikai saviem radariem

Kāds Latvijas iedzīvotājs sociālajos tīklos dalījās ar gadījumu, kas izraisīja plašas diskusijas sabiedrībā. Pēc vīrieša teiktā, viņam tika uzlikts sods par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, neraugoties uz to, ka viņam esot bijuši pierādījumi, kas apliecinot viņa nevainīgumu.
Incidents, par kuru ziņots sociālajos tīklos, noticis zonā, kur noteikts ātruma ierobežojums līdz 30 km/h. Vīrietis apgalvo, ka pārvietojies ļoti piesardzīgi, lai nesasmērētu tikko nomazgāto automašīnu. Tomēr neilgi pēc tam viņu panācis policijas patruļas auto, kura darbinieki apgalvojuši, ka viņš braucis ar 59 km/h - tā vismaz rādot policijas radars. "Mana videoreģistratora ieraksts nepalīdzēja. Protokolu izrakstīja uzreiz: 80 eiro sods un divi soda punkti," stāsta vīrietis.
Viņš nolēmis pārsūdzēt patruļas secinājumus un iesniedzis oficiālu iesniegumu, tam pievienojot datus no diviem neatkarīgiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar transportlīdzekļu izsekošanu, izmantojot GPS. Viens no šiem uzņēmumiem sadarbojas ar CSDD un nodod iestādei informāciju par komerctransporta kustības ātrumu. Abas kompānijas sniegušas oficiālus pārskatus, kuros norādīts, ka konkrētajā incidenta brīdī maksimālais automašīnas ātrums bijis 41 km/h.
Tomēr policijas atbilde izrādījās lakoniska: "Policijas ierīces ir verificētas līdz 2025. gada beigām, un citu transportlīdzekļu tobrīd nebija." "Tas nozīmē, ka viss ir taisnīgi. Par GPS kompānijām atbildē nav neviena vārda," sašutis raksta autovadītājs.
Tagad vīrietim ir 10 dienas, lai iesniegtu prasību tiesā, taču viņš atzīst, ka nevar atļauties nolīgt advokātu un segt ar tiesvedību saistītās izmaksas: "Es esmu šokā par šīm reālijām. Pazemojuma sajūta. Patruļmašīnās salikuši lētu, gļukainu elektroniku, "kaut kā" izgājuši verifikāciju, un tagad viņiem ir tiesības valsts struktūru aizsegā darīt, ko vien vēlas."