Bērna klātbūtnē sita, žņaudza un draudēja nogalināt: tiesās vīrieti par vardarbību pret sievu
Austrumzemgales prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu vīrieša apsūdzībā par to, ka viņš izteica draudus izdarīt savas sievas slepkavību, un viņai bija pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti, un to, ka vardarbīgi apgājās ar sievu, nodarot viņai psihiskas ciešanas.
Kā vēsta Latvijas Republikas prokuratūra, atbilstoši apsūdzībai vīrietis 2024. gada jūlija naktī, atrodoties savā un savas sievas kopīgajā dzīvesvietā Ogres novadā, savstarpēja konflikta laikā, dusmu vadīts, būdams alkohola reibumā un agresīvi noskaņots, viņu mazgadīgā bērna klātbūtnē piegāja pie sievas un pielietoja pret viņu fizisku vardarbību, sperot viņai krūšu rajonā un pa kāju brīdī, kad viņa bija pietupusies. Apsūdzētais arī apsaukāja savu sievu dažādos lamuvārdos un uzvedās agresīvi.
Turpinot savas noziedzīgās darbības, apsūdzētais nogrūda cietušo uz grīdas un spēra ar kājām pa cietušās galvu, pēc kā uzgūlās virsū un sāka žņaugt, un izteica draudus viņu nogalināt. Tā kā apsūdzētais jau agrāk bija izteicis draudus sievieti nogalināt, viņa izteiktos draudus uztvēra kā reālus un pamatoti baidījās, ka tie var tikt izpildīti. Vīrietis savu vainu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā atzīst pilnībā. Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai.
Prokuratūra aicina visas personas, kuras cieš no jebkāda veida vardarbības ģimenē, tostarp esošajiem vai bijušajiem partneriem, lūgt tiesu piemērot pagaidu aizsardzību pret vardarbību.
Ja apdraudējums ir tūlītējs, jāsauc Valsts vai pašvaldības policija, kura var pieņemt lēmumu par nošķiršanu, kas nozīmē, ka varmākam nekavējoties būs jāpamet cietušās personas dzīvesvieta, un viņš nevarēs tajā atgriezties.
Papildus lēmumam par nošķiršanu cietušie var lūgt policiju sagatavot un iesniegt tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kas nozīmē, ka turpmāk varmāku varēs saukt pie kriminālatbildības, kā arī apcietināt pat par tuvošanos vai saziņu ar cietušo, negaidot, kad viņš pielietos reālu fizisku vardarbību pret viņu.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.