“Pilsēta kļuvusi par ķīlnieku uz 10 gadiem!” Rēzeknes iedzīvotāji nikni par augstajām apkures cenām
foto: Paua Čurkste/LETA
Šobrīd pilsētas iedzīvotāji turpina saskarties ar augstām apkures rēķiniem. Kaimiņos esošajā Daugavpilī tarifs ir 63,12 eiro/MWh, savukārt Rēzeknē – 88,78 eiro/MWh, norāda Nagle.
Novadu ziņas

“Pilsēta kļuvusi par ķīlnieku uz 10 gadiem!” Rēzeknes iedzīvotāji nikni par augstajām apkures cenām

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Ar šādu jautājumu radiostacijas “EF EI” jaunā raidījuma krievu valodā "Po faktu" sēriju uzsāka Aija Nagle. Cēloņi izklāstīti vēl 2022. gadā, kad pašvaldības uzņēmums "Rēzeknes siltumtīkli" noslēdza ilgtermiņa līgumu ar privātu katlu māju par siltumenerģijas iegādi, viņa norāda.

“Pilsēta kļuvusi par ķīlnieku uz 10 gadiem!” Rēzek...

Šis dokuments, ko parakstīja toreizējais uzņēmuma vadītājs Aldis Mežals, pēc Aijas Nagles domām kļuva par sākumpunktu apkures izmaksu pieaugumam, piebilst interneta medijs “Rēzeknes ziņas”.

Līgums ir spēkā desmit gadus un paredz iegādāties 63 000 MWh siltumenerģijas – pusi no kopējā pilsētas patēriņa. Šāds lēmums izraisīja daudz jautājumu, ņemot vērā nestabilo biržas resursu cenu un ģeopolitiskos riskus. "Kāpēc pilsēta uz desmit gadiem uzņēmās šādas saistības? Kādi bija šāda lēmuma motīvi? Kāpēc neviens neņēma vērā iespējamos riskus iedzīvotājiem?" vaicā Aija Nagle.

Raidījumā Aija Nagle atgādina, ka 2024. gada septembrī tieši Aldis Mežals tika īslaicīgi iecelts "Rēzeknes siltumtīkli" kā valdes loceklis. Tas notika uz uzņēmumā notikušā skandāla fona: augustā darbinieki organizēja izklaides braucienu uz Prāgu, kas izmaksāja 23 440 eiro. Pēc uzticības zaudēšanas iepriekšējā uzņēmuma vadība atkāpās no amata.

Šobrīd pilsētas iedzīvotāji turpina saskarties ar augstām apkures rēķiniem. Kaimiņos esošajā Daugavpilī tarifs ir 63,12 eiro/MWh, savukārt Rēzeknē – 88,78 eiro/MWh. "Atšķirība ir acīmredzama! Vietā būs jautājums – kāpēc ir pieņemti tik apgrūtinoši lēmumi?" apgalvo Nagle.

Kā vienu no iespējamajiem risinājumiem viņa min tiesāšanos, kurā varētu apstrīdēt līguma nosacījumus. Tomēr pašreizējā Rēzeknes finansiālā situācija visticamāk nozīmējot, ka pilsētai tas nav pa kabatai.

"Rēzekne ir nonākusi šī līguma gūstā. Kredītsaistības paliek vēl uz 6–10 gadiem. Kā iziet no šīs situācijas? Tas ir galvenais jautājums, uz kuru jārod atbilde!" pauž Nagle, apņemoties turpināt pētīt līguma nosacījumus, kā arī iegūt ekspertu komentārus par situāciju.