"10 procenti darbinieku ir latvieši!" Rekordliels skaits latgaliešu darba iespējas meklē Lietuvā
foto: Ekrānuzņēmums
Lietuvas mēbeļu ražotne "Visagino Linija" nodarbina aptuveni 70 darbiniekus no Latgales reģiona.
Sabiedrība

"10 procenti darbinieku ir latvieši!" Rekordliels skaits latgaliešu darba iespējas meklē Lietuvā

Gundega Grīva

Jauns.lv

Līdz ar augstu bezdarba līmeni Latgales reģionā, aizvien vairāk latgaliešu darba iespējas meklē kaimiņvalstī Lietuvā.

"10 procenti darbinieku ir latvieši!" Rekordliels ...

Kā norāda mēbeļu ražotnes "Visagino Linija" direktors Andriuss Lickans, viņa uzņēmumā strādā 700 darbinieki, no kuriem 10 procenti ir latvieši. Viņš norāda, ka Latvijas iedzīvotāji ir liels palīgs darba devējiem Lietuvas ziemeļaustrumu reģionā, kur darba tirgus jau ir izsmelts.

“Līdz ar to, ka ražošana paplašinās, mums vajadzīgi vairāk darbinieku, bet viņu nav. Meklējam darbiniekus visā reģionā, un mūsu darbības rādiuss dabiski paplašinās uz kaimiņvalsti. Mums izveidojusies arī sadarbība ar Latvijas Nodarbinātības dienestu. Šī ir situācija, kurā ieguvēji ir visi," norāda Lickans.

Viņš skaidro, ka uzņēmums latviešiem piedāvā transporta iespējas uz Lietuvu un valsts viņiem sniedz tieši tādus pašus labumus kā Lietuvas pilsoņiem - viņiem tiek apmaksāta veselības apdrošināšana, maltītes un sporta zāle.

Daugavpils iedzīvotājs Aleksejs Sokolovs, kurš strādā "Visagino Linija"  norāda, ka darba vieta atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no viņa dzīvesvietas. Viņš norāda, ka uz kaimiņvalsti dodas, jo tur esot konkurētspējīgākas algas un vairāk darba iespēju. "Darbu Latvijā var atrast, bet par mazākām naudiņām," atklāj vīrietis.

Kopumā bezdarba līmenis Latvijā samazinās un ir 5,3 procentu robežās, kas ir zemāks vidējais rādītājs nekā Eiropas Savienībā. Tomēr Latgales reģionā situācija ir skaudrāka nekā citos reģionos un tajā ilgstošo bezdarbnieku dažviet ir pat sešas reizes vairāk kā citviet Latvijā. Tomēr uzņēmējdarbības izaugsme ne vienmēr nozīmē arī lielāku darbavietu skaitu, līdz ar to, sadarbība ar Lietuvu šobrīd ir situācija, kurā ieguvējas ir abas puses - gan darba meklētāji, gan Lietuvas uzņēmumi, kuriem grūti nokomplektēt nepieciešamo darbinieku skaitu.