Paukošanas sabiedrība iestājas pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu neitralitāti; Latvijas sportistus tas neuztrauc
foto: EPA/Scanpix
FIE nesen pieņēmusi lēmumu atļaut sacensībās piedalīties komandām no Krievijas un Baltkrievijas, kas sastāv no sportistiem ar neitrālo statusu.
Citi sporta veidi

Paukošanas sabiedrība iestājas pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu neitralitāti; Latvijas sportistus tas neuztrauc

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Vairāk nekā 400 paukotāju atklātā vēstulē iebilst Starptautiskajai Paukošanas federācijai (FIE) par kārtību, kādā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem tiek piešķirts neitrālo atlētu statuss, rakstīts sportistu kustības "Global Athlete" paziņojumā.

Paukošanas sabiedrība iestājas pret Krievijas un B...

Vēstuli parakstījuši 447 paukotāji no 40 valstīm, tajā skaitā 338 šobrīd aktīvie sportisti. No visiem 447 paukotājiem 208 vēstuli parakstījuši publiski, šo sportistu vidū nav neviena Latvijas paukotāja, bet ir pieci Igaunijas un viens Lietuvas pārstāvis.

Vēstules autori norāda, ka FIE nesen pārtraukusi neatkarīgas un rūpīgas pārbaudes attiecībā uz Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, tā vietā pieņemot tikai parakstītu miera un neitralitātes deklarāciju. Vēstules autoru ieskatā, šāda pieeja nenodrošina, ka paukošana netiks izmantota veidos, kas varētu apdraudēt sporta integritāti un neitralitāti.

FIE riskē ļaut personām, kuru piederība vai rīcība ir pretrunā ar neitralitātes un nevardarbības vērtībām, sacensties paukošanā, radot sliktu iespaidu starptautiskajā sporta kopienā, rakstīts vēstulē. Vēstulē arī norādīts, ka FIE lēmums ir pretrunā ar paukošanas pamatprincipiem - cieņu, integritāti un godīgu spēli - un atšķiras no pieejas, ko sākotnēji izmantoja starptautiskā sporta sabiedrība, tostarp gan FIE, gan Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kas pēc kara sākuma Ukrainā noteica stingrus atbilstības kritērijus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

FIE arī nesen pieņēmusi lēmumu atļaut sacensībās piedalīties komandām no Krievijas un Baltkrievijas, kas sastāv no sportistiem ar neitrālo statusu. Tā kā šādi sportisti šā vai tā tiek uztverti kā savu valstu pārstāvji, šāds lēmums sapludina robežu starp neitralitāti un nacionālo piederību, norādīts vēstulē. Vēstules autori aicina FIE nekavējoties atcelt savu lēmumu, atsākt rūpīgas pārbaudes un pārskatīšanu katram sportistam, kurš piesakās neitrālā atlēta statusam. Tāpat starptautiskā federācija tiek aicināta saskaņot savu politiku ar plašākas olimpiskās kopienas neitralitātes un atbilstības standartiem.