
Basketboliste Kristīne Vītola atgriežas Grieķijā un pastiprina pieckārtējo valsts čempioni

Latvijas basketboliste Kristīne Vītola pievienojusies Grieķijas klubam Atēnu "Panathinaikos", pavēstījusi vienība.
Vītola aizvadītajā sezonā "Valencia" rindās otro reizi kļuva par Spānijas čempioni. Viņa 29 Spānijas virslīgas spēlēs vidēji 19 minūtēs un 20 sekundēs mačā sakrāja 8,6 punktus, 3,3 atlēkušās bumbas, 0,9 rezultatīvas piespēles un 0,4 bloķētus metienus.
Savukārt Eirolīgā, "Valencia" ieņemot ceturto vietu, Vītola 12 mačos vidēji 19,4 minūtēs laukumā sakrāja 6,5 punktus, 2,1 atlēkušo bumbu, 1,1 rezultatīvu piespēli, 0,8 pārķertas bumbas un 0,4 bloķētus metienus.
"Man ir gods kļūt par "Panathinaikos" ģimenes locekli. Tā ir viena no lielākajām komandām Grieķijā un noteikti klubs ar vislabākajiem faniem," Vītolas jaunā komanda citē spēlētāju. "Esmu entuziasma pilna strādāt un radīt atmiņas, kuras atcerēties mūžīgi." "Panathinaikos" aizvadītajā sezonā Grieķijas virslīgā ieņēma trešo vietu. Komanda dibināta 1919. gadā, līdz šim piecas reizes triumfējot vietējā čempionātā, pēdējo no tām 2020./2021. gada sezonā.
Latvietei tā būs atgriešanās Grieķijā, jo 2023./2024. gada sezonā Vītola Pirejas "Olympiakos" rindās kļuva par Grieķijas čempioni. 2018./2019.gada sezonu basketboliste aizvadīja "TTT Rīga", bet ārvalstīs Vītola pēc Teksasas Universitātes absolvēšanas 2014. gada vasarā ir spēlējusi arī Turcijā, Polijā, Ungārijā, Itālijā un Meksikā.
Vītola ir spēlējusi trīs Eiropas čempionāta finālturnīros un 2018. gada Pasaules kausa izcīņā. Latvijas izlasē Vītola ir devusies laukumā 81 spēlē, vidēji mačā gūstot 6,7 punktus. Pēdējos gados gan viņa izlasē nav spēlējusi, publiski neskaidrojot iemeslus. Viņa ir pārstāvējusi arī Latvijas U-16, U-18 un U-20 izlases, 2010.gada Eiropas U-20 čempionātā izcīnot bronzas medaļu.