Latvijas basketbola savienība pirms jaunatnes fināliem aicina līdzjutējus atbalstīt, saglabājot saprāta normas
foto: Latvijas basketbola savienība
LBS aicina, uzvedies bērnu un jauniešu spēlēs kā atbalstītājam pienākas!
Basketbols

Latvijas basketbola savienība pirms jaunatnes fināliem aicina līdzjutējus atbalstīt, saglabājot saprāta normas

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Bērnu un jauniešu sportā arvien vairāk aktualizējas problēma par vecāku uzvedību bērnu un jauniešu spēļu laikā, tāpēc Latvijas Basketbola savienība (LBS) uzsākusi kampaņu: “Ej fanot, bet neaizej ciet!”.

Latvijas basketbola savienība pirms jaunatnes finā...

Kā norāda LBS, problēmu ir daudz: verbāla agresija dažādās pakāpēs, apreibinošu vielu lietošanu tribīnēs, pat fiziska vardarbība vecākiem vienam pret otru un arī pret bērniem.

Šajā nedēļas nogalē Rīgā, Tukumā, Liepājā un Valmierā Latvijas Jaunatnes basketbola līgā (LJBL) ar U-12 un U-16 vecuma grupu komandu cīņām sāksies finālturnīru mēnesis, kura laikā spēlētāju un līdzjutēju emocijas sasniegs pašu karstāko līmeni. Lai atgādinātu par nepieciešamību tribīnēs ievērot uzvedības normas, Latvijas Basketbola savienība aicina līdzjutējus un vecākus: “Ej fanot, bet neaizej ciet!”

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss atgādina: “Katrs no mums ir līdzjutējs ar dažāda spektra emocijām. Arī es, kad noskan tiesneša svilpe un sākas spēle, kļūstu par kaislīgu atbalstītāju kādai no mūsu komandām. Līdzjutēji ir ikvienas basketbola komandas 6. spēlētājs, tomēr ir atšķirības starp profesionāļu cīņām un bērnu vai jauniešu spēlēm, kuru laikā mums, pieaugušajiem, ir jādomā līdzi ko darām, kā uzvedamies. Bērnu un jauniešu spēles nav vieta, kur izpaust savas dusmas un negatīvās emocijas. LJBL spēlēs ikviens laukumā esošais – gan spēlētājs, gan tiesnesis – mācās un pilnveidojas. Basketbolā un sporta pasākumos emocijas un atbalsts ir dzinējspēks, taču visam ir savas robežas. Atbalstām, jūtam līdzi, bet neaizejam ciet!” aicina Cipruss.

Latvijas Basketbola savienības kampaņas inscinējumos attēlo reālus gadījumus, kādi piedzīvoti bērnu un jauniešu spēlēs. Sižetos ir pārspīlējumi, bet mērķis ir parādīt, cik dīvaini izskatās emociju pārņemti cilvēki – kādus viņus redz no malas gan nejauši vērotāji, gan arī viņu bērni. Animācijā un vizuālajā materiālā sejas ir paslēptas, bet – reālajā dzīvē sporta zālē , kur viss notiekošais tiek filmēts, tā nepaveiksies. Šāda rīcība var beigties, ne tikai ar izraidīšanu no zāles un liegumu apmeklēt savu bērnu spēles klātienē, bet arī iegūtu negatīvu reputāciju.