WBO: Usikam būs jāaizstāv čempiona josta cīņā pret jaunzēlandieti Džozefu Pārkeru
foto: Action Images via Reuters
Oleksandrs Usiks pirms otrās cīņas pret Taisonu Fjūriju
Citi sporta veidi

WBO: Usikam būs jāaizstāv čempiona josta cīņā pret jaunzēlandieti Džozefu Pārkeru

Nils Zālmanis

Jauns.lv

Pasaules Boksa organizācija (WBO) likusi neuzvarētajam smagsvaru čempionam, ukraiņu bokserim Oleksandram Usikam aizstāvēt savu WBO čempiona jostu cīņā pret jaunzēlandieti Džozefu Pārkeru, liekot 30 dienu laikā vienoties par cīņas noteikumiem. Ja šajā laikā puses nespēs vienoties par organizatoriskiem un finanšu jautājumiem, WBO izliks šo cīņu izsolei, un tās uzvarētājs saņems tiesības organizēt pasākumu, bet vislielākā likme kļūs par cīņas balvu fondu.

WBO: Usikam būs jāaizstāv čempiona josta cīņā pret...

33 gadus vecais Pārkers, kura profesionāļa kontā ir 36 uzvaras (24 nokauti) 39 cīņās un kurš februārī Saūda Arābijā izcīnīja WBO pagaidu čempiona jostu, nokautējot Kongo pārstāvi Martinu Bokoli, jau atzinīgi noreaģējis uz WBO lēmumu, paziņojot: “Tas ir Dieva plāns. Viņi nevar apturēt neizbēgamo.” Sākotnēji Pārkera pretinieks bija paredzēts brits Daniels Dubuā, taču viņš saslima dažas dienas pirms plānotās cīņas, un Bokole kļuva par viņa aizvietotāju.

Usiks jau bija izteicies, ka labprāt cīnīsies ar Pārkera-Dubuā cīņas uzvarētāju. Dubuā ļoti cerēja revanšēties Usikam par 2023. gadā ciesto zaudējumu un pat pēkšņi iznāca ringā pēc Usika uzvaras revanša cīņā pret slaveno britu Taisonu Fjūriju, pieprasot savu revanša cīņu. Toreiz Vroclavā Dubuā iesita Usikam zem jostasvietas, taču ukrainis atguvās un divrez nolika krietni jaunāko pretinieku uz dēļiem.

2024. gadā, nokautējot britu Entoniju Džošua, Dubuā ieguva Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu, no kuras iepriekš bija atteicies Usiks, izvēloties otrreiz tikties ar Fjūriju. Ja 27 gadus vecais Dubuā, kura profesionālajā kontā ir 22 uzvaras (21 nokauts) 24 cīņās, būtu uzvarējis Pārkeru, potenciālajā otrajā cīņā ar Usiku uz kārts būtu visu četru boksa organizāciju jostas, jo ukrainim pašlaik pieder gan WBO, gan Pasaules Boksa padomes (WBC) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) jostas. Viņa komanda jau bija uzsākusi sarunas ar Usika komandu, taču WBO lēmums nu ir sajaucis visas kārtis.

Jāatgādina, ka 38 gadus vecais Usiks ir uzvarējis visās 23 cīņās, tostarp 14 ar nokautu. Viņš ir bijis absolūtais čempions gan pirmā smagā svara (cruiserweight), gan smagsvara (heavyweight) kategorijās, bet pēc uzvaras pār Taisonu Fjūriju pirmajā cīņā kļuva par pirmo absolūto smagsvara čempionu kopš Lenoksa Lūisa triumfa 1999. gadā.