Raivo Maksims izcīna desmito vietu paralimpisko spēļu lodes grūšanā
Raivo Maksims Parīzes paralimpiskajās spēlēs.
2024. gada 4. septembrī, 12:08

Latvijas paravieglatlēts Raivo Maksims trešdien ieņēma desmito vietu Parīzes paralimpisko spēļu lodes grūšanas sacensībās F-46 grupā.

Raivo Maksims izcīna desmito vietu paralimpisko sp...

Maksims pirmajā mēģinājumā lodi grūda 11,63 metrus tālu, otrajā piegājienā viņš neuzlaboja savu rezultātu (11,15 metri), bet trešajā mēģinājumā latvietis atkārtoja pirmajā iespēto. Pēc trīs mēģinājumiem devītās un desmitās vietas īpašnieki sacensības vairs neturpināja, kamēr pārējie parasportisti izpildīja vēl pa trīs piegājieniem.

Zelta godalgu otrajās paralimpiskajās spēlēs pēc kārtas izcīnīja kanādietis Gregs Stjuarts, kurš lodi raidīja 16,38 metrus tālu. Otro vietu, raidot lodi 16,32 metrus tālu, ieņēma indietis Sačins Sarjerao Khilari, bet labāko trijnieku noslēdza Horvātijas pārstāvis Luka Bakovičs (16,27 metri).

Paralimpisko spēļu debitants Maksims otrdien piedalījās šķēpa mešanā un ierindojās astotajā vietā. Trešdien vēl plkst.11.57 parapeldētājs Jurijs Semjonovs sacentīsies 50 metros brīvā stila peldējumā, bet plkst.15.11 parariteņbraucējam Oskaram Gailišam paredzēts starts 28,3 kilometru garajā individuālajā braucienā.

Parīzes paralimpiskās spēles norisināsies līdz 8. septembrim, latviešiem startējot vieglatlētikā, paralimpiskajā iejādē, velobraukšanā, peldēšanā un šaušanā. Paralimpiskajās spēlēs ir pārstāvēti 22 sporta veidi, kuros startē apmēram 4400 sportistu.