![Ko ziemā darīt ar solārlampām, lai tās kalpotu ilgi](https://i.jauns.lv/t/2025/02/13/3212496/660x471.webp?v=1739457211)
Ko ziemā darīt ar solārlampām, lai tās kalpotu ilgi
![](https://i.jauns.lv/t/pt/2NuTa3C77vFzjEILaVSo0j4rlB0QYdfrT6q5vP17/50x50.webp)
![](https://i.jauns.lv/t/pt/XIFzYSbhfLMkXPqGR8zKnVh23CyCXMejkMmK9l5u/50x50.webp)
Dārza un pagalma apgaismošanai ļoti ērtas ir solārlampas. Tās darbojas ar akumulatoru, kas uzlādējas no saules enerģijas paneļiem. Šādas lampas var izvietot faktiski jebkur, jo tās neierobežo elektrības vadi un tām nav regulāri jāmaina baterijas – galvenais, lai tās apspīd saules gaisma. Tiesa, lai solārlampas kalpotu ilgi, tās atbilstoši jākopj.
Lai sniegs netraucē
Ja plāno solārlampas atstāt ārā arī ziemā, jau pērkot izvēlies tādas, kuru korpuss ir no metāla, nevis plastmasas. Metāls ir izturīgāks un labāk panes augstas un zemas temperatūras. No plastmasas izgatavotās lampas pa ziemu labāk turi siltās telpās, bet, ja tās tomēr paliek ārā, regulāri notīri no tām sniegu. Ja lampas būs apsnigušas, akumulators nelādēsies, tāpēc tās nespīdēs, turklāt no sniega lampās var iekļūt mitrums un tās sabojāt. Ja solārlampas korpusā pamani kondensātu, rūpīgi apskati lampu un, ja atrodi plaisas, aizpildi tās ar silikonu. Solārlampas saules paneļa virsmu ar stikla tīrāmo līdzekli tīri ne tikai ziemā, bet arī citos gadalaikos, jo tad gan gaisma būs spožāka, gan arī akumulators labāk uzlādēsies.
Kam pievērst uzmanību pērkot?
Vienmēr atceries – kvalitatīva prece maksā dārgāk un kalpo ilgāk. Pirms liec lukturus ar saules paneļiem iepirkumu grozā, pievērs uzmanību to mitrumizturības indeksam. Tam jābūt vismaz IP44; ja indekss ir mazāks, lampas nederēs lietošanai ārā. Dārzā vispiemērotākās ir lampas, kuru mitrumizturība ir IP65 vai, vēl labāk, IP68.