Vīrietis iekrīt krāpnieku nagos – viņš notic, ka Dženifera Anistone viņu mīl un ka viņai vajag palīdzību, lai samaksātu rēķinus
foto: Shutterstock
Vīrietis domāja, ka viņam palīdzību lūdz pati Dženifera Anistone.
Trakā pasaule

Vīrietis iekrīt krāpnieku nagos - viņš notic, ka Dženifera Anistone viņu mīl un ka viņai vajag palīdzību, lai samaksātu rēķinus

Santa Hincenberga

Jauns.lv

Lielbritānijā kāds vīrietis kļuvis par dziļviltojuma upuri, zaudējot simtiem mārciņu “Dženiferas Anistones” dēļ.

Vīrietis iekrīt krāpnieku nagos – viņš notic, ka D...

43 gadus vecais Pols Deiviss, kurš šobrīd ir bezdarbnieks un cīnās ar depresiju, zaudēja simtiem mārciņu, kad krāpnieki, izliekoties par aktrisi un seriāla “Draugi” zvaigzni Dženiferu Anistoni, izmantoja ar mākslīgā intelekta palīdzību ģenerētus video un viltotus dokumentus.

Krāpniecība bija emocionāli manipulatīva – “Dženifera Anistone” viņam rakstīja, ka viņa viņu mīl un sūtīja flirtējošas ziņas. Ziņojumos Pols tika uzrunāts kā “mans mīļais”, kā arī tika izmantotas emocijzīmes, lai izraisītu Pola pieķeršanos un uzticību.

"Man tika sūtīti viltoti video no Dženiferas Anistones, kur viņa saka, ka mani mīl un lūdz apmēram 270 dolārus. Es tam ticēju – un samaksāju," stāsta vīrietis.

Krāpnieki apgalvoja, ka Anistones Apple “abonements drīz beigsies” un pieprasīja samaksu 200 mārciņu vērtībā “Apple dāvanu kartēs”. "Vai tu esi tur, mans mīļais?" jautāja krāpnieks vienā no sarakstēm. "Mans abonements drīz beigsies."

Viņš tam ticēja, jo viņam tika nosūtīta bilde, kas it kā pierādīja, ka tā ir Anistones autovadītāja apliecība, un pēc tam viņš saņēma arī dažus audio ierakstu fragmentus, kuros bija dzirdama Anistones balss.

Deiviss teica, ka krāpnieki viņam nepārtraukti rakstīja, citi izliekoties par tehnoloģiju gigantiem, piemēram, Īlonu Masku un Marku Zakerbergu. "Šis notiek jau piecus mēnešus," viņš sacīja. "Es domāju, ka kāds tiks sodīts par šo, bet šķiet, ka viņi izbauda to un tiek prom."

Mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstība ir padarījusi slavenību imitācijas krāpniecības arvien izplatītākas un grūtāk atklājamas. Jau 2024. gadā tika izmantoti viltoti dziļviltojuma video ar Dženiferu Anistoni kā daļa no viltus “MacBook izlozes” vietnē YouTube – tas izraisīja plašu rezonansi sociālajos tīklos.

Līdzīgi gadījumi ir reģistrēti arī citviet – piemēram, kāda franču sieviete zaudēja 700 000 ASV dolāru pēc tam, kad tika apkrāpta ar viltus “Breda Pita” vārdā lūgtu ziedojumu “vēža ārstēšanai”.