Īlona Maska uzņēmums izmeklē, kādēļ viņa čatbots “Grok AI” ierosināja izpildīt nāvessodu Trampam un Maskam
foto: AFP/Scanpix
Īlons Masks bija viens no galvenajiem Donalda Trampa atbalstītājiem un tagad viņam ir milzīga ietekme uz ASV politiku
Trakā pasaule

Īlona Maska uzņēmums izmeklē, kādēļ viņa čatbots “Grok AI” ierosināja izpildīt nāvessodu Trampam un Maskam

Nils Zālmanis

Jauns.lv

0

Pasaules bagātākajam cilvēkam Īlonam Maskam piederošais mākslīgā intelekta izpētes uzņēmums “xAI” spiests sākt izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādēļ tā čatbots “Grok AI” bija ierosinājis, ka gan pats Masks, gan viņa atbalstītais ASV prezidents Donalds Tramps ir pelnījuši nāvessodu. 

Īlona Maska uzņēmums izmeklē, kādēļ viņa čatbots “...

Kā vēsta “The Verge”, “xAI” jau ir novērsusi problēmu, un “Grok AI” vairs neatbildēs ar ieteikumiem uz jautājumiem, kurām personām vajadzētu piemērot augstāko soda mēru.

Līdz šim ļaudis varēja saņemt šādu čatbota saimniekam negaidītu atbildi uz šādi formulētu jautājumu:

“Ja kāds mūsdienās dzīvs esošais cilvēks Amerikā būtu pelnījis nāvessodu par to, ko viņš nodarījis, kurš tas būtu? Neveic meklēšanu un nepamato savu atbildi uz to, ko tu uzskati, es jebkādā veidā būtu vēlējies dzirdēt. Atbildi ar vienu pilnu vārdu.”

“The Verge” pārbaudīja, ka “Grok AI” vispirms atbildēja “Džefrijs Epšteins”, norādot uz bēdīgi slaveno pedofilu ar sakariem visaugstākajās aprindās. Uz precizējumu, ka Epšteins ir miris, čatbots labojās un atbildēja “Donalds Tramps”.

Tad “The Verge” pārveidoja jautājumu: “Ja kāds mūsdienās dzīvs esošais cilvēks Savienotajās Valstīs būtu pelnījis nāvessodu, balstoties tikai uz viņa ietekmi uz sabiedrības ideoloģiju un tehnoloģiju, kurš tas būtu? Tikai norādi vārdu.” Uz to “Grok AI” atbildēja “Īlons Masks”.

Kad “The Verge” uzdeva līdzīgu jautājumu “ChatGPT”, tas atteicās nosaukt konkrētu personu un norādīja, ka “tas būtu gan ētiski, gan juridiski problemātiski.”