Brūsa Villisa ģimene atklāj, kāpēc sākotnēji ignorēja aktiera demences simptomus
Aktiera Brūsa Villisa agrīnās demences pazīmes sākotnēji tika ignorētas, jo bērnībā viņš bija cīnījies ar stostīšanos.
Kad jautāja par aktiera agrīnajiem simptomiem, ņemot vērā viņa cīņu ar frontotemporālo demenci (FTD) un afāziju, viņa sieva atklāja, ka "tas sākās ar valodas stostīšanu."
"Viņam bērnībā bija izteikta stostīšanās," sacīja Emma. "Brūsam vienmēr ir bijusi stostīšanās problēma, taču viņš labi prata to noslēpt. Kad viņa valoda sāka mainīties, [šķita, ka] tā ir tikai stostīšanās daļa, vienkārši Brūss.”
Stostīšanās pārvarēt "Cietais rieksts" zvaigznei palīdzēja aktiermākslas nodarbības, kas arī palīdzēja uzsākt viņa veiksmīgo karjeru Holivudā. "Viņš devās uz koledžu, un tur bija teātra pasniedzējs, kurš teica: "Man ir kas tāds, kas tev palīdzēs,"" skaidroja Emma.
"No šīs nodarbības Brūss saprata, ka var iegaumēt scenāriju un pateikt to bez stostīšanās. Tas arī iedvesmoja viņu pievērsties aktiermākslai."
Brūss kļuva slavens, kad piedalījās filmā "Cietais rieksts". Šī filma kļuva par visienesīgāko asa sižeta filmu 1988. gadā un iezīmēja viņa ilgas un veiksmīgas karjeras sākumu šovbiznesā. 2022. gada martā tika paziņots, ka Brūss pārtrauks savu aktiera karjeru afāzijas diagnozes dēļ. Vēlāk tika atklāts, ka viņam diagnosticēta frontotemporālā demence jeb FTD.