Ar ko atšķiras salona filtri un cik bieži tas jāmaina?

Biznesa nodaļa

Jauns.lv

Gandrīz ikviens autoīpašnieks ir dzirdējis par to, ka viņa automašīnā kaut kur ir salona filtrs. To, kur tas atrodas, ko dara, un ar ko viens filtrs atšķiras no otra, atklās saruna ar Inter Cars Latvija speciālistu.

Ivars Klints, Inter Cars Latvija produktu vadītājs: “Salona gaisa filtri atbildīgi par gaisa uzlabošanu salonā. Tie efektīvi aiztur putekļus un sīkās daļiņas.”
No kā izgatavots filtrējošais elements? Pārsvarā no celulozes, bet svarīgāks ir papildmateriāls - aktīvā ogle u.c.

Cik bieži jāmaina salona filtrs? Viens ražotājs iesaka mainīt pēc 10 000 km, cits pēc 15 000. Vadošā rekomendācija ir to darīt vismaz reizi gadā. “Mūsu ietekums ir mainīt divreiz gadā, jo vasarā ir paaugstināts putekļu daudzums, bet ziemā ir mitrums kas ietekmē gaisa filtru,” saka I. Klints.

foto: Ekrānuzņēmums
Salona filtru ar visparastāko instrumentu palīdzību parasti var nomainīt autoīpašnieks pats.
Salona filtru ar visparastāko instrumentu palīdzību parasti var nomainīt autoīpašnieks pats.

Kāda tipa salona filtri ir ieteicamākie? “Mūsu ieteikums ir izvēlēties  filtru, kam ir aktivētās ogles slānis, jo tā ir papildus drošība pret atgāzēm,” stāsta I. Klints. Bet kādi salona filtri sevišķi ieteicami cilvēkiem ar alerģijām? “Cilvēkiem ar alerģijām iesakām antialerģiskos filtrus. Biofunkcionālie satur papildus slāni, kas aiztur un neitralizē alergēnu daļiņas. Papildus šis slānis neļauj pelējuma attīstīties uz virsmas, tādējādi novēršot aromātu salonā,” atklāj Klints.

Salona filtru ar visparastāko instrumentu palīdzību parasti var nomainīt autoīpašnieks pats. Lai piekļūtu eļļas vai degvielas filtram, nereti nepieciešams pacēlājs, tāpēc to labāk uzticēt autoservisam. “Un, ja jau ķeraties klāt paši, neaizmirstiet par jaunām slotiņām, un varbūt vēlaties pāriet no gumijas paklājiņiem uz velūra,” noslēgumā atgādina Ivars.