
Lietuvā atrasts no Baltkrievijas ielidojušais drons

Pēc četru dienu meklēšanas Lietuvas militārajā poligonā Gaižūnos, Jonavas rajonā, atrasts no Baltkrievijas ielidojušais drons.
"Šodien Gaižiūnu poligonā tika atrasts avarējis drons, visticamāk, tas pats, kas pirmdien ielidoja Lietuvas teritorijā. Sākotnējie dati liecina, ka tas ir “Gerbera” tipa bezpilota lidaparāts, taču dati tiks precizēti, jo objekts tika atklāts meklēšanas laikā ar dronu. Armijas izmeklētāji un atmīnētāji dodas uz notikuma vietu, kur pārbaudīs, vai drons nav bīstams," norādīts Lietuvas bruņoto spēku paziņojumā.
Arī Lietuvas aizsardzības ministre Dovile Šakaliene apstiprina, ka drons ir atrasts un norāda, ka papildu informācija sekos. Joprojām nav skaidrs, vai militāristu konstatētais drons un objekts, par kuru pēdējo dienu laikā ziņoja civiliedzīvotāji, ir viens un tas pats. Jāpiemin, ka "Gerbera" droni vizuāli atgādina "Shahed" tipa dronus un tie paredzēti pretgaisa aizsardzības sistēmu maldināšanai.
Šī jau ir otrā reize šomēnes, kad Lietuvā no Baltkrievijas ielidojis bezpilota lidaparāts. 10. jūlijā Lietuvas robežu šķērsoja vēl viens Krievijā ražots bezpilota lidaparāts "Gerbera".