
Vācijā migrantiem liegs pie sevis atvest visu ģimeni

Vācijā Bundestāgs nobalsojis par likumu, kas ierobežos ģimeņu apvienošanos imigrantiem ar ierobežotu statusu.
Politiķi cer, ka tas liks daudziem apdomāties, vai vērts meklēt laimi Vācijā. Kanclera Frīdriha Merca valdība ir apsolījusi stingrāku migrācijas politiku, un šis ir pirmais likums šajā virzienā. Tas uz diviem gadiem pārtrauks ikgadēju ieceļošanas iespēju līdz 12 000 cilvēku. Ierobežotais aizsardzības statuss nepiešķir oficiālu patvērumu, bet ļauj palikt valstī imigrantiem, kuriem kādu iemeslu dēļ atgriezties dzimtenē ir bīstami. Marta beigās tādu bija ap 390 000, galvenokārt sīrieši.
Jaunā kārtība aptur 2018. gadā pieņemtos noteikumus, kas ļāva ierobežotam tuvinieku lokam pievienoties iebraucējiem ar minēto statusu. Tas neskars bēgļus, kas saņēmuši patvērumu.
Iekšlietu ministrs Aleksandrs Dobrints paziņojis, ka par 12 000 cilvēku gadā tiks samazināta migrantu plūsma un iedragāts cilvēktirdzniecības bizness: “Daudzi apzinās, ka nesaņems pilnīgu atzīšanu kā bēgļi, bet vienalga brauc uz Vāciju, jo ir zināms, ka pat bez statusa var atvest savu ģimeni.”
Pagājušā gada beigās Vācijā dzīvojošo ārvalstu pilsoņu skaits bija pieaudzis par 2,3% līdz 12,4 miljoniem, bet Vācijas pilsoņu skaits samazinājies par 0,2% līdz 71,2 miljoniem. Rezultātā ārzemnieku īpatsvars palielinājās no 14,5% līdz 14,8 procentiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, no ārzemniekiem vislielāko daļu veido turki, seko ukraiņi, sīrieši, rumāņi un poļi.