
Trampa administrācija atlaidusi desmitiem Nacionālās drošības padomes darbinieku, arī tos, kuri specializējas "svarīgos ģeopolitiskos jautājumos"

ASV prezidenta administrācija ir sākusi plaša mēroga štatu samazināšanu Nacionālajā drošības padomē (NSC), atlaižot desmitiem darbinieku, ziņo "The Washington Post", "Reuters" un CNN, atsaucoties uz avotiem.
Mediji ziņo, ka štata samazinājumi skāra gan administrācijas ieceltos darbiniekus, gan amatpersonas, kas norīkotas no Valsts departamenta, Pentagona un citām aģentūrām.
Kā ziņo CNN, vairāk nekā simts Padomes darbinieku ir nosūtīti administratīvā atvaļinājumā. "Reuters" raksta, ka starp viņiem bija amatpersonas, kas specializējas "svarīgos ģeopolitiskos jautājumos". Viņi saņēma atlaišanas paziņojumus 23. maijā, īsi pirms darba dienas beigām un nedēļas nogales sākuma. Paredzams, ka daudzi no atlaistajiem tagad atgriezīsies savās nodaļās.
Samazināšana sākās pēc tam, kad ASV valsts sekretārs Marko Rubio pārņēma NSC vadību. Viņš nomainīja Marku Volcu nacionālās drošības padomnieka amatā pēc skandāla, kas saistīts ar konfidenciālas informācijas noplūdi par Baltā nama aktivitātēm "Signal" sarunā, kur nejauši tika uzaicināts arī "The Atlantic" galvenais redaktors Džefrijs Goldbergs.
Platformā "Signal" tika detalizēti apspriesti plānotie triecieni Jemenā, tai skaitā triecienu laiki un izmantoto lidmašīnu veidi.
Pēc Valca atkāpšanās no amata Baltais nams skaidri norādīja, ka liela mēroga NSC budžeta samazinājumi ir neizbēgami, raksta "The Washington Post". Samazinājumu atbalstītāji apgalvo, ka iepriekšējo ASV prezidentu laikā tas ir ievērojami palielinājies. Tādējādi Džordža Buša vadībā NSC strādāja 204 cilvēki, Baraka Obamas vadībā - 222, Džo Baidena vadībā - 186. Tajā pašā laikā Trampa pirmajā pilnvaru termiņā padomē strādāja 119 darbinieki. Tagad viņi vēlas samazināt tā skaitu, neskaitot administratīvo personālu, līdz 50–60 cilvēkiem.
Citas bijušās amatpersonas laikrakstam "The Washington Post" pastāstīja, ka, lai Nacionālā drošības padome (NSC) būtu efektīvāka, Baltajam namam ir jāpiešķir plašākas pilnvaras citām nacionālās drošības aģentūrām. Taču viņi atzīmē, ka šādu iznākumu ir grūti iedomāties, ņemot vērā Trampa personalizēto vadības stilu.