Tramps aptur Hārvardas finansējumu 2,2 miljardu dolāru apmērā
foto: Getty Images via AFP
Hārvarda Universitātes federālais finansējums 2,2 miljardu dolāru apmērā iesaldēts par nepakļaušanos Trampa prasībām.
Pasaulē

Tramps aptur Hārvardas finansējumu 2,2 miljardu dolāru apmērā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

ASV vecākās augstskolas Hārvarda Universitātes federālais finansējums 2,2 miljardu ASV dolāru apjomā pirmdien tika iesaldēts, jo universitāte noraidīja prezidenta Donalda Trampa administrācijas prasības, kuru mērķis ir apkarot antisemītismu universitātes pilsētiņā.

Tramps aptur Hārvardas finansējumu 2,2 miljardu do...

Aicinājums veikt izmaiņas augstskolas pārvaldībā, mācībspēku pieņemšanā darbā un studentu uzņemšanas procedūrās papildina prasību sarakstu, kuru universitāte saņēma 3.aprīlī. Tajā tika pieprasīts slēgt daudzveidības, vienlīdzības un iekļaušanas (DEI) birojus un sadarboties ar imigrācijas iestādēm starptautisko studentu pārbaudēs.

Universitātes prezidents Alans Gārbers vēstulē studentiem un personālam solīja pretoties valdības prasībām, uzstājot, ka augstskola "nerisinās sarunas par tās neatkarību vai tās konstitucionālajām tiesībām".

Trampa administrācijas Kopīgā operatīvā grupa antisemītisma apkarošanai uz to atbildēja ar paziņojumu, ka tiek iesaldēti daudzgadu granti 2,2 miljardu dolāru apjpmā un valdības kontrakti 60 miljonu dolāru vērtībā.

"Hārvardas šodienas paziņojums pastiprina satraucošo pretendēšanas uz tiesībām domāšanas veidu, kas ir endēmisks mūsu valsts prestižākajās universitātēs un koledžās -- ka federālās investīcijas nav saistītas ar pienākumu ievērot pilsonisko tiesību likumus," teikts šīs grupas paziņojumā.

"Mācību traucēšana, kas pēdējos gados piemeklējusi universitāšu pilsētiņas, ir nepieņemama. Ebreju studentu aizskaršana ir neciešama. Ir laiks elites universitātēm nopietni uztvert šo problēmu un veikt jēgpilnas izmaiņas, ja tās grib turpināt saņemt atbalstu no nodokļu maksātājiem."

ASV universitātes pagājušajā gadā satricināja studentu protesti pret karu Gazas joslā. Dažos no šiem protestiem izcēlās sadursmes, kurās tika iesaistīti policisti un Izraēlu atbalstošu pretprotestu dalībnieki.