Pasākuma gaitā būs iespēja arī ieklausīties vairāku rēzekniešu atmiņu stāstījumos par Rēzeknes ebreju dzīvi pagājušajā gadsimtā.

Rēzeknē iepazīstinās ar ebreju lomu pilsētas vēsturē 12

Ziņas
2016. gada 17. martā 19:10
12.aprīlī plkst.14 Rēzeknē, Latgales Kultūrvēstures muzejā, notiks tradicionālā Vēstures mirkļu pietura, kas šoreiz būs veltīta tēmai "Ebreji Rēzeknē", informēja pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

Sākot jau no 18.gadsimta beigām, ebrejiem ir bijusi nozīmīga loma Rēzeknes vēsturē. Vēstures mirkļu pieturā interesentiem būs iespēja ieskatīties Rēzeknes ebreju kopienas attīstības vēsturē, uzzināt būtiskākos faktus, nozīmīgākās personības, iegūt vairāk informācijas par viņu profesionālo darbību.

Pasākuma gaitā būs iespēja arī ieklausīties vairāku rēzekniešu atmiņu stāstījumos par Rēzeknes ebreju dzīvi pagājušajā gadsimtā.

Dalībai pasākumā aicināti atsaukties iedzīvotāji, kam ir vēlme dalīties savās atmiņās un pieredzē par piedzīvotajām situācijām un notikumiem ikdienas dzīvē un saskarsmē ar kādreiz Rēzeknē dzīvojušiem ebrejiem.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 6
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 71
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 22