Pasākuma gaitā būs iespēja arī ieklausīties vairāku rēzekniešu atmiņu stāstījumos par Rēzeknes ebreju dzīvi pagājušajā gadsimtā.

Rēzeknē iepazīstinās ar ebreju lomu pilsētas vēsturē 12

Novadu ziņas
2016. gada 17. martā 19:10 2016. gada 17. martā 19:10
12.aprīlī plkst.14 Rēzeknē, Latgales Kultūrvēstures muzejā, notiks tradicionālā Vēstures mirkļu pietura, kas šoreiz būs veltīta tēmai "Ebreji Rēzeknē", informēja pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

Sākot jau no 18.gadsimta beigām, ebrejiem ir bijusi nozīmīga loma Rēzeknes vēsturē. Vēstures mirkļu pieturā interesentiem būs iespēja ieskatīties Rēzeknes ebreju kopienas attīstības vēsturē, uzzināt būtiskākos faktus, nozīmīgākās personības, iegūt vairāk informācijas par viņu profesionālo darbību.

Pasākuma gaitā būs iespēja arī ieklausīties vairāku rēzekniešu atmiņu stāstījumos par Rēzeknes ebreju dzīvi pagājušajā gadsimtā.

Dalībai pasākumā aicināti atsaukties iedzīvotāji, kam ir vēlme dalīties savās atmiņās un pieredzē par piedzīvotajām situācijām un notikumiem ikdienas dzīvē un saskarsmē ar kādreiz Rēzeknē dzīvojušiem ebrejiem.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 105
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 41
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus