Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

13 gadus vecs kulinārijas jūtūberis aizkustina Latviju, lūdzot palīdzību maza zēna sapnim uz pilnvērtīgu dzīvi 9

Par veselību
9. augustā 11:11 2018. gada 9. augustā 11:11
Jauns.lv
Sešus gadus vecais Markuss ir gudrs un dzīvespriecīgs puisēns. Zēns piedzima priekšlaicīgi un bija sīciņš, vien 39 centimetrus garš un svēra 1260 gramus. Markusam ir bērnu cerebrālā trieka, hipoksiski išēmiska encefalopātija un psihomotorās attīstības aizture.Lai palīdzētu Markusam dzīvot, Bērnu rehabilitācijas centrs "Poga" sadarbībā ar "Ziedot.lv" aicina ikvienu dot iespēju mazajam zēnam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Kopš 2 gadu vecuma Markuss pārvietojās tikai rāpus. Zēns centās celties kājās, varēja nostāvēt ar atbalstu, sēdēja arī tikai ar atbalstu. Vienu reizi gadā zēns saņem valsts apmaksātu rehabilitāciju. Ar zēnu vingro arī mājas apstākļos.

Kopš 2016.gada rehabilitācijas centrā "Poga" Markuss jau saņēmis piecus intensīvus rehabilitācijas kursus. Pēc katra saņemtā terapijas kursa Markuss vairāk rāpo, mēģina ar pieturēšanos iet sāniski. Zēns sācis kāpt pa trepēm pa vienam pakāpienam, izliekot labo kāju uz priekšu. Šogad, pēc saņemtā 5. terapijas kursa, Markuss spēra patstāvīgi savus pirmos soļus. Tas ir milzīgs sasniegums un neizsakāms prieks! Terapijas jāturpina.

 2018.gada rehabilitācijas kursu apmaksai Markusam līdzekļi ir pietiekoši. Vēršamies pie ziedotājiem ar lūgumu atbalstīt Markusu arī 2019.gadā.

2019.gadā Markusam centrā “Poga” plānoti trīs intensīvi terapijas kursi. Kursa laikā plānotas 19 “Therasuit 3” terapijas nodarbības, 17 GEO gaitas robota nodarbības, 8 ergoterapijas nodarbības un osteopāta konsultācija. Viena kursa izmaksas ir 2595 eiro.

Lai Markusam varētu nodrošināt 3 intensīvus kursus gadā nepieciešami 7785 eiro.

Palīdzēsim Markusam dzīvot! Ziedot iespējams šeit!

Citi šobrīd lasa

No Matīsa ielas nama jumta pazūd valsts nozīmes mākslas piemineklis 6
Supermodele Ella Makfersone atklāj, kā 54 gados lieliski izskatīties peldkostīmā
Sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē pirmo “Dizaina un garšas festivālu”
Skatīt visus komentārus

Регина Дубовицкая рассказала о последних днях умершего от рака Задорнова

В тюрьме Кокорин и Мамаев по очереди занимаются унизительными вещами 2