Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Austrālietis Džeimss 60 gadu garumā ziedoja savas asinis – to dīvainā sastāva dēļ izdevās izglābt 2,4 miljonus zīdaiņu 13

Par veselību
15. maijā 05:19 2018. gada 15. maijā 05:19
Jauns.lv
81 gadu vecais Austrālijas iedzīvotājs Džeimss Harisons ziedoja asinis 60 gadu garumā, izglābjot dzīvību ap 2,4 miljoniem mazuļu Austrālijā, vēsta CNN, atsaucoties uz Austrālijas Sarkanā krusta informāciju. 

Harisona asinīm piemīt unikālas slimības apkarojošas antivielas, kuras tika izmantotas, lai izveidotu injekciju ar nosaukumu Anti -D, kas palīdz cīnīties pret Rezas slimību. (Slimība, kad mātes asinis faktiski sāk uzbrukt vēl nedzimušā bērna sarkanajām asins šūnām. Tas var radīt smadzeņu bojājumus, vai pat mazuļa nāvi). 

Austrālietis Džeims Harisons - viņš ziedoja asinis 60 gadu garumā, izglābjot ap 2,5 miljonus zīdaiņu dzīvību. (Foto: Vida Press)

Harisona vēlme ziedot asinis parādījās pēc smagas krūškurvja operācijas pusaudža gados. Tolaik vēl zēns būdams, Harisons izglābās no nāves tieši pateicoties ziedotāju asinīm. 

Dažus gadus vēlāk ārsti atklāja, ka viņa asinis satur antivielas, kuras varētu izmantot Anti-D injekcijām. Ārsti nespēj rast izskaidrojumu, kāpēc Harisona asinīs veidojas šīs antivielas, bet viņš ir viens no aptuveni 50 cilvēkiem Austrālijā, kam piemīt šāda īpatnība. 

“Katra ziedotāja asinis ir iespēja izglābt dzīvību, taču Džeimsa Harisona asinis ir tik īpašas, ka var tikt izmantotas medikamenta iegūšanai,” apstiprināja Austrālijas Sarkanā krusta pārstāve.

Saskaņā ar Austrālijas Sarkanā krusta datiem, Harisona asinis varētu būt izglābušas dzīvību ap 2,4 miljoniem zīdaiņu. Vīrietis tiek uzskatīts par Austrālijas nacionālo varoni, viņš ieguvis vairākas balvas par dāsnumu, tostarp Austrālijas goda ordeņa medaļu, kas ir viens no valsts prestižākajiem apbalvojumiem. 

Džeimss Harisons nu ir nodevis savu pēdējo asins ziedojumu. (Austrālijā pēc 81 gada vecuma vairs nedrīkst ziedot asinis), tikmēr Sarkanajā krustā cer, ka cilvēki, kuriem ir līdzīgas asinis kā Harisonam, būs tikpat dāsni un vēlēsies palīdzēt tiem, kas nonākuši nelaimē.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "Nasing spešal" nobāl Kirova Lipmana priekšā; par viņu iesmej pat hokeja personības 12
"ABLV Bank" līdzīpašnieks Oļegs Fiļs vēršas policijā par bijušās sievas iespējamajiem kriminālpārkāpumiem 51
ASV brīdina darbiniekus Ķīnā uzmanīties no "nenormālām skaņām"
Tēmas: Austrālija
Skatīt visus komentārus

Пара предалась разврату прямо на кассе "Макдоналдса" на глазах у детей

Шокирующий момент: мужчина вылетает в воздух из машины в момент аварии