Āboliem jābūt gataviem, var ņemt arī kritušos. Ābolus kārtīgi nomazgāt, izgriezt bojātas daļas. Pārejo sarīvēt vai sagriezt šķēlītēs. Pārliet ar siltu ūdeni, pievienot medu un sauso raugu. Ja āboli ir saldi, tad pietiks ar 50g medus, ja āboli ir skābi, tad vajdzēs 100g medus. Medu var aizvietot ar cukuru, bet gatavošanas laikā šķidrums divreiz palielinās apjomā, tāpēc arī kālija daudzums samazinās divas reizes. Tāpēc lai nezaudētu tik vērtīgu vielu, iesakam tomēr pievienot medu.
Visu pārliet stikla, koka vai māla traukā. Līdz malām jābūt brīviem kādiem 10 cm, lai rūgšanas laikā šķidrums neietu pāri malām. Atvērtu trauku nolikt siltā vieta uz 10 dienām. 2-3 reizes dienā šķidrumu apmaisīt. Pēc 10 dienām masu iskāst caur marli. Uz katru litru škidruma pievienot vēl 50-100g medus. Pārliet atpakaļ tīrā traukā un nolikt tumšā siltā vietā vēl uz 50-60 dienām.
Rūgšanas process tiek uzskatīts par pabeigtu, kad masa pārstāj burbuļot, paliek gaiša un caurspīdīga. Trauka virspusē var parādīties balta plēve, kas ir vērtīgāka par pašu etiķi. Etiķi izfiltrēt vēlreiz, pārliet tīrās pudelēs un aizvākot.
Pēc pāris mēnešiem uzglabājot var parādīties nosēdumi.