Vides aizsardzības ministrs Naudiņš "nozog" vecu ideju par veloceliņiem. VIDEO
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš radiointervijā izlielījies, ka cer īstenot „unikālu ideju” – veloceliņu gar Baltijas jūru. Patiesībā tas nekas unikāls nav, jo šāds veloceliņš tiek veidots jau vairākus gadus – jau ilgi pirms tam, kad Naudiņš ieguva ministra portfeli.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš trešdien, 11. jūnijā, Latvijas Radio nāca klajā ar paziņojumu, ka viņam ir ideja īstenot „unikālu” veloceliņu gar Baltijas jūru, kas savienotu visas trīs Baltijas valstis. Tomēr tā nav nekāda pēkšņi radusies unikāla ideja, par šādu projektu jau sāka spriest pirms desmit gadiem un tas jau daļēji tiek realizēts.
„Tas būtu pasaulē unikāls projekts - gar visu Baltijas jūras piekrasti no Lietuvas, caur Latviju uz Igauniju būtu veloceliņš ar attīstītu infrastruktūru. Tas būtu ne tikai ieguvums tūristiem, bet arī uzņēmējiem, kas iegūtu no milzīgā tūristu pieplūduma,” šo ieceri radio intervijā lielīja ministrs. Tāpat viņš piebilda - ja viņam būtu teikšana, viņš lielu daļu no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem ieguldītu šāda projekta attīstīšanā.
Jāteic gan, ka šis „unikālais projekts” ir radies nevis mūsu ministra galvā, bet gan Eiropas Riteņbraucēju federācijā, kura sadarbībā ar Eiropas Savienības struktūrām un ES dalībvalstīm realizē velomaršruta „EuroVelo 13” izstrādi, kas savienos ne tikai trīs Baltijas valstis, bet gan visu Eiropu – no Skandināvijas līdz Grieķijai, vairāk nekā 10 000 kilometru garumā. Iecerēts, ka Latvijā šis veloceliņš vīsies gar Vidzemes un Kurzemes jūras piekrasti. Un nauda šim projekta no Eiropas Savienības fondiem jau tiek piešķirta. Latvijā šajā projektā piedalās Vidzemes Tūrisma asociācija un ne mazums jau ir izdarīts, lai „EuroVelo13” maršrutu iezīmētu Vidzemes piekrastē.
Kasjauns.lv jau pirms diviem gadiem, 2012. gada maijā, rakstīja, ka, piemēram, Carnikavas novads jau sācis izveidot velotūristiem draudzīgu infrastruktūru un pienācīgi iekļautos „EuroVelo13” tīklā. Tikmēr Vidzemē arī izstrādāti un attīstīti jauni velomaršruti. Vidzemes piekraste ir arī pirmā vieta Latvijā, kur dabā marķēts „EuroVelo 13” maršruts. Velobraucēju ievērībai un drošībai uzstādītas vairāki simti velomarķējuma zīmes, velonovietnes un veloinformācijas stendi.
„EuroVelo 13” projekta attīstības kopējais budžets Latvijā līdz nākamā gada septembrim ir 330 000 eiro, no kuriem 75% līdzfinansē Eiropas Savienība. Tāpat Latvijā par Eiropas fondu līdzekļiem piekrastē īstenoti vēl citi veloinfrastruktūras izveides projekti, kā, piemēram, „Central Baltic Cycling”.
Tā kā šoreiz ministrs Naudiņš ne visai veiksmīgi centies jau sen izstrādātu un realizēt sāktu plānu pasniegt kā tikko radušos „unikālu ideju”, kuru viņš cer īstenot.