Kuldīgas mediķiem algas šogad ir samazinātas. Vecmātes nepelna pat divus eiro stundā
Ja Rīgas Dzemdību nama vecmātes pieprasa, lai viņu algas stundas likme pirms nodokļiem tiktu pacelta no 3,05 līdz 5,50 eiro, tad ārpus Rīgas vecmātēm alga ir ievērojami zemāka, un šogad tā vēl tika pazemināta. Kuldīgas slimnīcas vecmātēm uz rokas nesanāk pat divi eiro par stundu.
Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas vecmātēm alga nožēlojama – mazāk nekā divi eiro stundā
„Mums pēc nodokļu nomaksas par stundu nesanāk pat divi eiro, ja neskaita nakts piemaksas. Šogad algas pat samazinājās, jo tika mainīts neapliekamais minimums – atkal pieci eiro nost,” Kuldīgas laikrakstam „Kurzemnieks” teica vietējās slimnīcas dzemdību nodaļas vecmāte Gunta Cepurīte.
Viņas kolēģe Inga Losāne piebilda: „Ja alga ir tāda, var iedomāties, kāda pensija tiks aprēķināta!”
Abas ir vienisprātis ar Rīgas Dzemdību nama kolēģēm, kuras protestē pret mazajām algām un pieprasa palielināt darba stundu samaksu no līdzšinējiem 3,05 eiro līdz 5,5 eiro pirms nodokļu nomaksas. Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļas vecmātēm par stundu pirms nodokļu nomaksas sanāk ap 2,40–2,60 eiro, bet viņas netic, ka algām naudu varētu atrast.
Lai kaut cik nopelnītu, vecmātes cenšas strādāt vairāk nekā vienu slodzi, un pēc nakts dežūras bieži dodas uz nākamo darbu – ambulatoro pieņemšanu.
Tomēr viņas īpaši necer, ka algas varētu kļūt lielākas. „Domāju, ka algas nepaaugstinās, jo nauda vajadzīga citur. Vienīgi deputāti var sev pielikt 200 – 300 eiro. Viņi ministrijā zina – mums nav, kur sprukt. Visu mūžu te esam nodzīvojuši, visiem ir ģimenes. Viņi domā: sak, priecājieties, ka jums ir kur atnākt un pastrādāt,” ironiski saka Cepurīte. Bet Losāne piebilst: „Es arī gribētu strādāt tikai vienu slodzi un kā cilvēks iet uz koncertiem un teātriem, nevis tikai skatīties „dzīves teātri” un ieslēgt radio”.
Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja, ārste Ilze Smiltāne uzsver, ka vecmātes šobrīd tiešām ir sliktākajā situācijā: „Vecākā vecmāte mums ir katru dienu, divas ir dežūrās. Viņu algas šobrīd tikai par pārdesmit eiro atšķiras no māsu palīgiem, kuriem ir gandrīz minimālā alga”.