Šausmas Jūrmalā. Nokrītot no skrejriteņa, bojā iet piecgadīga meitenīte
Neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma Jūrmalas promenādē – Jomas ielā traģiski bojā gājusi kāda piecgadīga meitenīte. Viņa, braucot ar skrejriteni, no tā nokrita un uz skrejriteņa metāla roktura pārdūra kakla artēriju un noasiņoja.
Traģiskais negadījums Jomas ielā pie spēļu zāles „Dimants” augustā notika gaišā dienas laikā. Meitenīte vizinājusies ar skrejriteni un krītot neveiksmīgi uzkritusi virsū tā metāla rokturim, no kura bija noņemtas gumijas uzmavas, Kasjauns.lv apstiprināja Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.
Sekas, iespējams, nebūtu letālas, ja vecāki būtu parūpējušies, lai skrejritenis atbilstu visām drošības prasībām – tā rokturiem nebūtu noņemtas uzmavas un tādējādi tie nebūtu pārvērsti par vienkāršiem metāla stieņiem.
Bērnu klīniskās universitātes sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece šovasar pastāstīja, ka visbiežāk bērni traumējās, braucot ar velosipēdu – pērn 25% nelaimes gadījumu tika gūti galvas sasitumi un smadzeņu satricinājumi, bet atlikušie 75% sastādīja lūzumi, sasitumu, locītavu mežģījumi un citas traumas. Tāpēc mediķi aicina vecākus nodrošināt bērnus ar atbilstošiem drošības līdzekļiem.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati liecina, ka vasaras laikā palīdzība diennaktī vidēji jāsniedz 100 bērniem. Biežākie vasaras traumu ierosinātāji ir velosipēdi, rotaļu laukumi, batuti un skrituļslidas.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas galvenais inspektors Sindijs Logins Kasjauns.lv teica, ka Latvijas likumdošanā nav konkrēti noteikts, kāda atbildība draud vecākiem, ja viņi bērnam atļāvuši izmantot tehniski bojātu velosipēdu vai rotaļlietu, kā rezultātā viņš guvis traumu. „Viennozīmīgi uz šo jautājumu nevar atbildēt, tas būtu jāvērtē tiesībsargājošām institūcijām, jo pēc būtības bērns jau pats traumējies. Protams, ka vecākiem būtu jāvērtē, lai viņi bērniem neļautu lietot, piemēram, velosipēdus, kas nav tehniskā kārtībā,” teica Logins.