Aptauja: Latvijā 77% cilvēku ieinteresēti gūt papildu ienākumus ārpus ikdienas darba
foto: Edijs Pālens/LETA
Sabiedrība

Aptauja: Latvijā 77% cilvēku ieinteresēti gūt papildu ienākumus ārpus ikdienas darba

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Latvijā 77% cilvēku ieinteresēti gūt papildu ienākumus ārpus ierastā darba laika, informēja pagaidu darba platformas "Workis" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.

Aptauja: Latvijā 77% cilvēku ieinteresēti gūt papi...

Iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka teju trešdaļa jeb 27% Latvijas iedzīvotāju, tostarp 28% vīriešu un 26% sieviešu, ir ieinteresēti gūt papildu ienākumus, uzņemoties papildu 5-12 stundu slodzi. Otra visbiežāk minētā atbilde, ko norāda 21% respondentu ir piepeļņas darbs līdz četrām stundām.

Šajā atbilžu kategorijā redzama ievērojami lielāka dzimumu atsķirība - to norādījuši 25% sieviešu pretstatā 16% vīriešu. Trešā populārākā atbilde ir 13-24 stundas nedēļā jeb iespēja strādāt dažas dienas nedēļā papildu darbā, ko pauduši 9% Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk nekā 25 darba stundas nedēļā ir aktuālas 5% responentu, kas apsver papildu darbu kā otru galveno ienākumu gūšanas veidu. Turpretī 4% Latvijas iedzīvotāju jau strādā divos darbos. Vēl 7% aptaujāto norādījuši, ka viņiem interesētu konkrēti, vienreizēji papildu darbi, nevis regulāra piepelnīšanās.

No 77% iedzīvotāju, kas ir atvērti uzņemties lielāku slodzi, lai gūtu papildu ienākumus, tikai 4% norāda uz interesi strādāt virsstundas esošajā darba vietā.
Visbiežāk iespēju strādāt 5-12 stundas nedēļā norādījuši iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem (36%), iedzīvotāji 18-29 gadu vecuma grupā (34%), kā arī respondenti vecumā no 50 līdz 59 gadiem (31%).

Visaugstākā interese strādāt līdz četrām papildu stundām ir norādīta Kurzemes reģionā (23%), 5-12 stundu slodzi visbiežāk izskata iedzīvotāji Rīgā (30%) un Latgalē (30%). Turpetī Vidzemē ir augstākais rādītājs (11%) attiecībā par interesi piepelnīties vienreizējos projektos. Aptaujas dati rāda, ka gan Kurzemē, gan Zemgalē nodarbinātības līmenis divās darba vietās sasniedz 6%, kas ir virs vidējā (4%) rezultāta.

Tikai 10% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka nav ieinteresēti gūt papildu ienākumus, savukārt 13% aptaujāto nav snieguši konkrētu atbildi.
Iedzīvotāju aptauju pēc "Workis" pasūtījuma veica "Norstat", aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju visā Latvijā 2025.gada jūnijā.