foto: Zane Bitere/LETA
Otrdiena būs silta un mākoņaina
Kuģītis "Rebeka".
Sabiedrība
2024. gada 14. maijs, 08:35

Otrdiena būs silta un mākoņaina

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Otrdien vairumā Latvijas gaidāms silts laiks, bet debesis klās mākoņi, norāda sinoptiķi.

Rīta pusē siltākais laiks novērots Daugavgrīvā

Otrdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +1,8 grādiem Mērsraga novērojumu stacijā līdz +8,4 grādiem Rucavā un +9,1 grādam Daugavgrīvā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Sagaidāms, ka deviņos rītā gaisa temperatūra būs +11..+15 grādi.

Agrā rītā mākoņi daļēji sedz debesis, Kurzemē tās ir skaidras. Dažviet Vidzemē un Latgalē iespējams neliels un īslaicīgs lietus. Pūš lēns vējš, daudzviet ir bezvējš. Rīgā īsi pēc saullēkta maz mākoņu un pūš viegls ziemeļaustrumu vējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija +2 grādi lidostā, +7 grādi pilsētas centrā un +9 grādi Daugavgrīvā.

Dienā temperatūra paaugstināsies līdz +21 grādam

Otrdienas pēcpusdienā Latvijā, izņemot lielu daļu piekrastes, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +17..+21 grādam, siltākais laiks gaidāms Kurzemē, prognozē sinoptiķi. Piekrastē gaisa temperatūra vietām nepārsniegs +13..+14 grādus.

Mākoņi daļēji klās debesis, dažviet valstī iespējams neliels un īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns vējš, rietumu un centrālajos novados gaidāms arī mērens austrumu un ziemeļu vējš.

Rīgā sauli brīžiem aizsegs mākoņi, nav gaidāmi nokrišņi. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu vējš. Maksimālā gaisa temperatūra būs no +14 grādiem pilsētas ziemeļos, Rīgas līča piekrastē, līdz +19 grādiem pilsētas dienvidos. Laikapstākļus nosaka plašs anticiklons. Atmosfēras spiediens 1020-1022 hektopaskāli jūras līmenī.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +12 grādiem Daugavgrīvā līdz +19,7 grādiem Stendē. Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 13.maijā bija +31..+32 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -6..-7 grādi Alpu kalnos un Krievijā.