112
2024. gada 2. februāris, 14:11

Vīrietis, kurš Rīgā alkohola reibumā nonāvēja pensionāri, jau agrāk sodīts par slepkavību

Jauns.lv

Prokuratūra grasās uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu 1958. gadā dzimušu vīrieti, kurš alkohola reibumā nonāvējis sirmgalvi. Kā ziņo Valsts policija, vīrietis jau agrāk vairākas reizes ticis sodīts par slepkavības veikšanu.

2023. gada 25. jūnijā vienā no Rīgas sociālo namu istabām alkohola lietošanas laikā izcēlies strīds starp istabā ienākošo pensionāri un diviem vecāka gadu gājuma vīriešiem. Konflikta laikā cietušajai tika izdarīti vairāki sitieni un spērieni ar kājām, kā rezultātā viņa gāja bojā.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja 1958. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk vairākas reizes ticis sodīts par slepkavības izdarīšanu, kā arī 1965. gadā dzimušo vīrieti, kurš agrāk ir bijis sodīts par laupīšanas izdarīšanu pastiprinošos apstākļos. Abiem vīriešiem pirmstiesas izmeklēšanas laikā tiesa noteica apcietinājumu.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, kriminālprocess nodots Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu grupā.

Par likumā noteiktā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.