Daugavpiliete saņem draudus un nejaukus komentārus pēc dokumentālās filmas publicēšanu par Daugavpili
foto: Ekrānuzņēmums no video. (Youtube/Teiksim tā).
Vladislavas Romanovas dokumentālais kino "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" divu nedēļu laikā sociālajos tīklos sasniedza aptuveni 25 000 skatījumu skaitu.
Sabiedrība

Daugavpiliete saņem draudus un nejaukus komentārus pēc dokumentālās filmas publicēšanu par Daugavpili

LSM.lv/Jauns.lv

Dokumentālās filmas "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" autore Vladislava Romanova publiski sociālajos tīklos saņēmusi draudus pēc dokumentālās filmas publicēšanas, ziņo LSM.

Daugavpiliete saņem draudus un nejaukus komentārus...

Vladislavas Romanovas dokumentālais kino "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" divu nedēļu laikā sociālajos tīklos sasniedza aptuveni 25 000 skatījumu skaitu. "Youtube" to komentējuši gandrīz 500 cilvēki, vairāki desmiti viedokli izteikuši arī citviet sociālajos medijos. Vairums atsauksmju ir pozitīvas, tomēr lielā daļā komentāru vērojama naida runa un  draudi, par nepatīkamo faktu vēsta LSM. 

Vladislava Romanova "Twitter" publicējusi vienu no saņemtajām draudu ziņām: "Īsāk sakot, gnīda, ja es tevi ieraudzīšu Daugavpilī, es tev iejaukšu un ierakstīšu flešmobu, lai jebkurš tevi redzot spļautu tev purnā!"

"Cik dusmīgam, cik agresīvam un cik slimam cilvēkam ir jābūt, lai kaut ko tādu vispār uzrakstītu? Vilšanās sabiedrībā kā tādā, kaut gan tu apzinies, ka tas cilvēks jau neparāda visu to sabiedrību kopumā, un man gribas cerēt, ka tas ir drīzāk izņēmums," retoriski vaicā dokumentālās filmas autore Vladislava Romanova.

Visi saņemtie draudi rakstīti privāti, turklāt, krievu valodā. Policijā jauniete pagaidām Vladislava Romanova nav vērsusies, taču, ja līdzīgi komentāri atkārtosies vēl, iesniegumu rakstīs, vēsta LSM.

"Aicinu tomēr uzticēties policijai, uzticēties sistēmai. Jūsu uzdevums ir ziņot," situāciju komentē Valsts policijas pārstāve Inese Ratfeldere, "mums arī kopš vasaras ir jauna Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde. Viņiem ir savas metodes, līdzekļi, kā viņi to dara. Vienīgā nianse, kur tiešām ir jāsaprot, ka, ja tas vainīgais sēž kaut kur ārvalstīs un bieži vien, pēdējā laikā mēs novērojām, ka tas ir no Krievijas puses, tad tur, protams, ir grūtāk. Sadarbības pašlaik tādas nav." 

Taču, ja naida runa, vajāšana un draudu izteikšana no anonīma profila notiek tepat Latvijā, Valsts policija, uzsver, ka vairumā gadījumu pāridarītāja identitāti var atklāt.

"Draud izdarīt slepkavību vai nodarīt smagus miesas bojājumus. Attiecīgi tādos gadījumos ir paredzēta kriminālatbildība. Katrs iesniegums obligāti ir reģistrēts un obligāti tiek kopsakarībā pārbaudīts ar iepriekš reģistrētiem. Tur ir arī ļoti būtiski noformulēt, ka draudi ir reāli, ka cilvēks reāli baidās," pauda Ratfeldere.