Zināma vērtība līdz šim dārgākajam auto, kas konfiscēts dzērājšoferim
Grozījumi Krimināllikumā, kas paredz sodīt dzērājšoferus, kuri pie stūres sēdušies virs 1,5 promiļu reibumā, konfiscējot viņu spēkratu, stājās spēkā pagājušā gada novembra beigās. Valsts policijas (VP) līdz šim apkopotā statistika norāda, ka konfiskācija piemērota samērā regulāri.
VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe atklāja, ka līdz decembra beigām dārgākā konfiscētā automašīna esot bijusi kravas automašīna, kuras vērtība sasniedza 92 500 eiro.
Informācija par lētāko konfiscēto spēkratu neesot pieejama.
Valsts policija (VP) norāda, ka konfiscētās automašīnas tiek glabātas Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvlaukumos.
Par tālākām darbībām ar konfiscēto automašīnu (piemēram, izsolīšana) atbildīgs ir Valsts ieņēmumu dienests.
“Savukārt par automašīnām, kuras pieder citai personai un kuras netiek konfiscētas, to vērtību nosaka Valsts policija pēc vidējās tirgus vērtības, un tālāk prokuratūra vai tiesa lemj par to, vai piedzīt pilnu vai daļēju vērtības apmaksu,” informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.
Patruļā ar netrafarēto Ceļu policijas "Škodu"
Interesējoties par to, kāda izskatās dzīve Rīgas apkārtnē no ceļu policistu skatpunkta, portāla Kasjauns.lv komanda izmantoja iespēju un, kopā ar ...
Statistika neiepriecina nevienu
Vidēji pusē gadījumu transportlīdzekļi tiek konfiscēti, savukārt pārējos gadījumos piedzīta daļēja vai pilna transportlīdzekļa vērtība, norāda VP pārstāve.
No 25. novembra līdz 1. janvārim (ieskaitot):
par Krimināllikuma 262. panta 11 daļu – transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē ir uzsākti 107 kriminālprocesi par braukšanu reibumā virs 1,5 promilēm, savukārt 14 – par braukšanu iespējamā narkotisko vielu reibumā;
par Krimināllikuma 262.1 panta 1. daļu – atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs ir uzsākti 13 kriminālprocesi.
Par braukšanu reibumā bez tiesībām, par ko gan jau iepriekš bija paredzēta kriminālatbildība, šajā pašā periodā statistika ir šāda:
par Krimināllikuma 262. panta 1. daļu – transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē ir uzsākts 141 kriminālprocess.
Ceļu policija vairs neslēpjas krūmos
Portāls Jauns.lv saņēmis kāda dusmīga lasītāja atsūtītas bildes, kurās redzams, ka ceļu policijas darbinieki nestrādā gluži tā, kā to pērn ...
Kas vēl jāzina par grozījumiem Krimināllikumā:
Saeimas pieņemtās izmaiņas attiecas uz visu veidu automobiļu, traktoru un citu pašgājēju mašīnu, tramvaju, trolejbusu, motociklu un citu mehānisko transportlīdzekļu, kas pārvietojas ar savu enerģijas avotu, vadīšanu šādā reibumā.
Izņēmums ir vien transportlīdzekļi ar iekšdedzes dzinēju, kura darba tilpums ir mazāks par 50 kubikcentimetriem, vai elektromotoru, kura maksimālā jauda nepārsniedz četrus kilovatus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā.
Saskaņā ar likuma grozījumiem kriminālatbildība noteikta arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.
Šajā gadījumā netiek paredzēts noteikt šo vielu daudzumu vai ietekmes pakāpi, atzīmēts pieņemto izmaiņu anotācijā.
Par braukšanu pie stūres stiprā alkohola reibumā vai jebkādā apreibinošu vielu ietekmē piemēros brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
Vienlaikus noteikta kriminālatbildība par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes.
Līdz šim kriminālsods par to bija paredzēts tikai tiem transportlīdzekļa vadītājiem, kuriem nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.
Līdz šim Ceļu satiksmes likumā bija noteikts par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, kas pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
Savukārt kriminālatbildība par transportlīdzekļa vadīšanu, ja vadītājs atrodas alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, līdz šim bija paredzēta tikai transportlīdzekļa vadītājiem, kuriem nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.