Sabiedrība

FOTO: Rīgas brigādes zemessargi dodas parādē galvaspilsētas ielās

Jauns.lv

Šodien, pulksten 11.00, Rātslaukumā Rīgā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/Par!) pasniedza pateicības rakstus karavīriem un zemessargiem par profesionāli un atbildīgi veiktu dienestu. Pēcāk, par godu 30. gadadienai, parādē pilsētas ielās devās arī Rīgas brigādes zemessargi.

FOTO: Rīgas brigādes zemessargi dodas parādē galva...

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 30. gadadienai veltīta militārā parāde virzījās no Kaļķu ielas līdz Brīvības piemineklim, turpinot gājienu pa Kalpaka bulvāri līdz Strēlnieku un Hanzas ielas krustojumam.

Muzikālo pavadījumu parādē nodrošināja Zemessardzes orķestris.

Rīgas brigādes zemessargi dodas parādē galvaspilsētas ielās

Šodien, pulksten 11.00 Rātslaukumā Rīgā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/Par!) pasniedza pateicības rakstus karavīriem un zemessargiem par profesionāli un atbildīgi ...

Svinīgajos pasākumos piedalījās arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Augstu vērtējot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes personālsastāva iesaisti uzdevumu izpildē un viņu ģimeņu atbalstu, tika organizēts arī brigādes karavīriem, zemessargiem un viņu ģimenēm veltīts pasākums.

1992. gada 30. jūnijā ar Latvijas Republikas Zemessardzes priekšnieka pavēli Nr. 14 "Par novadu vienību izveidošanu" tika izveidotas piecas novadu brigādes, tai skaitā Zemessardzes 1. Rīgas apriņķa brigāde ar štābu Rīgā.

Pašlaik Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni –13. kājnieku bataljons Teikā, 17. kaujas atbalsta bataljons Mārupē, 19. kaujas nodrošinājuma bataljons Ropažu novadā, Studentu bataljons Torņakalnā un 53. kājnieku bataljons Bauskā, kā arī atsevišķās rotas – Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem rota Teikā un Inženieru rota Iecavā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādē dien vairāk nekā 2100 zemessargu, no kuriem vairāk nekā 30 gadus dienestā ir 285 zemessargi un Zemessardzes veterāni.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās, un 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums "Par Latvijas Zemessardzi".

Dažu mēnešu laikā 35 teritoriālajos bataljonos iestājās vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Pēc gada brīvprātīgo zemessargu skaits jau bija gandrīz 17 000, Zemessardzei kļūstot par lielāko atjaunotajai Latvijas valstij uzticamo militāro organizāciju.

Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu.

Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes.

Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.