Rinkēvičs mudina uz saskaņotu rīcību, lai nepieļautu Krievijas kuģu ienākšanu ES ostās
Ir nepieciešama Eiropas Savienības (ES) saskaņota rīcība, lai nepieļautu Krievijas kuģu ienākšanu ES ostās, otrdien Romā tiekoties ar Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Luidži Di Maio, sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Kā informēja Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM), amatpersonas tikšanās laikā pārrunāja drošības situāciju Eiropā un abu valstu sadarbību NATO.
Rinkēvičs pauda nostāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā un nežēlīgā agresija pret Ukrainas tautu ir būtiski mainījusi drošības situāciju reģionā un Eiropā kopumā. Jāņem vērā, ka Baltkrievija ir līdzatbildīga šajā karā, norādīja politiķis. Militārā agresija NATO un ES ārējās robežas tuvumā atstās arī ilgtermiņa ietekmi uz eiroatlantiskās telpas drošību un aizsardzību, atzīmēja Rinkēvičs.
Viņš sacīja, ka novērtē Itālijas gatavību palielināt tās kontingentu Latvijā, un ka NATO sabiedroto papildu ieguldījums reģiona drošības stiprināšanā, tai skaitā Latvijā, ir būtiska drošības garantija. "Latvijai svarīga ir NATO austrumu flanga stiprināšana tūlītēji un ilgtermiņā. Reģiona drošībai un stabilitātei ASV un sabiedroto klātbūtne ir visefektīvākā atturēšana iepretim Krievijai," uzsvēra Rinkēvičs.
Puses bija vienisprātis, ka Ukrainā veidojas dziļa humānā krīze, tādēļ ir jāatrod veidi, kā nekavējoties nodrošināt humāno un praktisko palīdzību visvairāk skartajām pilsētām Ukrainā.
Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Eiropas Padomes Ministru komitejas lēmumam par Krievijas pārstāvības apturēšanu organizācijā un pilnīgu tās izslēgšanu. Ministrs arī aicināja saglabāt un pastiprināt sabiedroto un līdzīgi domājošo valstu spiedienu uz Krieviju starptautiskajos formātos, tai skaitā ierobežojot Krievijas iniciatīvas un pārstāvību starptautisko organizāciju struktūrās.
Latvijas ārlietu ministrs arī pauda nostāju, ka ir nepieciešama ES saskaņota rīcība, lai nepieļautu Krievijas kuģu ienākšanu ES ostās, informēja ĀM.
Kā ziņots, 24.februārī Krievijas armija iebruka Ukrainā, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes. Reaģējot uz Krievijas agresiju, liela daļa pasaules valstu un organizāciju lēma ieviest ekonomiskas sankcijas pret to.