Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Pavļuta padomnieks: no 1. marta varētu atcelt gandrīz visus ierobežojumus 26

Sabiedrība
4. februārī 14:30 2022. gada 4. februārī 14:30
  Jauns.lv
1. martā mēs varētu izdarīt lielu soli, mīkstinot gandrīz visus ierobežojumus, atstājot maskas, sertifikātus un ierobežojot lielo pasākumu rīkošanu virs 3000 apmeklētājiem, TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” prognozi par ierobežojumu mīkstināšanu izteica veselības ministra Daniela Pavļuta padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Lai arī Bērziņš raidījumā pauda viedokli, ka no 1.marta daudzus ierobežojumus varētu atcelt, viņš arī atgādināja, ka pandēmija pieaugušo vidū tikai tagad sākas un to apliecinot arī ģimenes ārsti. Omikrona paveids vakcinētajiem cilvēkiem, lai arī esot vājāks, taču vienalga cilvēkus uz 2, 3, 5 dienām izsit no ierastā ritma neļaujot iet uz darbu.

“Tuvākajās divās nedēļās mēs redzēsim, ka saslimstības rādītāji ies uz augšu. Patiesībā mēs redzam tikai sākumu. Mēs redzam, ka lielveikali saīsina darba laikus – nav klientu, cilvēki apslimuši, ir karantīnā, baidās iet uz veikaliem un vienlaicīgi, nav arī darbinieku. Ģimenes ārsti ir pārstrādājušies, slimnīcas ir uz robežas, pašreiz tiekot galā, bet arī slimnīcās daudzi darbinieki slimo. Ja tagad visu atvērtu, situācija būtu vēl sliktāka”, uz to, ka ierobežojumus patreiz vēl nevar atcelt, norādīja Veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos.

Bērziņš ir pārliecināts, ka ir jāsagaida slimnīcu darbinieku atgriešanās darbā. Nozare saka – ne tagad! Kad līkne iešot uz leju, tad arī mēs varēsim atcelt daudzus ierobežojumus.

Runājot par citu valstu pieredzi, Bērziņš uzsver, ka Dānijas gadījumā viņu slimnīcās situācija stabilizējas, tāpēc viņi mīkstina šos ierobežojumus, bet mūsu slimnīcās ir divreiz vairāk pacientu kā pirms divām nedēļām, tāpec pamata atcelt ierobežojumus tagad neesot.

“Runājot ar nozari, ekspertiem, dzirdam, ka 1.marts varētu būt diezgan drošs datums, kad lielāko daļu drošības pasākumu varētu atcelt, bet svarīgi ir paturēt maskas un saglabāt sertifikātus, jo joprojām redzam, ka pie ģimenes ārstiem, slimnīcās, vairāk nonāk nevakcinētās personas. Svarīgi ir atstāt arī kādus ierobežojumus uz lielo pasākumu apmeklēšanu, lai piepeši nesaslimtu 5–10 tūkstoši cilvēku” norādīja Bērziņš.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Krievijas karavīri Harkivas virzienā atsakās doties uzbrukumā 35
Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu
No "salauztas sirds" miris Teksasas skolā nošautās skolotājas vīrs 1
Skatīt visus komentārus