Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bojājumus elektrotīklā galvenokārt radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, bojāti balsti un citi elektrotīkla elementi. (Foto: Sadales tīkls)

FOTO: koki uz elektrības vadiem un daudz kas cits: spēcīgais vējš radījis simtiem bojājumu 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2022. gada 15. janvārī 15:33 2022. gada 15. janvārī 15:33
  Jauns.lv
Sestdien pusdienlaikā elektroapgāde vēl traucēta dažiem simtiem AS "Sadales tīkls" klientu visā valsts teritorijā un uzņēmuma darba brigādes strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroapgādi iespējami drīz atjaunotu visiem klientiem, portālam Jauns.lv pavēstīja "Sadales tīkla" pārstāvji.

No piektdienas plkst.6 līdz sestdienas plkst.12 AS "Sadales tīkls" novērsusi 132 vidēja sprieguma elektrotīklam un 383 zemsprieguma elektrotīklam spēcīgā vēja radītos bojājumus. Kopumā novērsti 515 radītie bojājumi.

Pašlaik vējš ir pierimis un jauni, plaši bojājumi elektrotīklā netiek prognozēti, taču aizvien turpinās darbs pie sarežģītāko bojājumu novēršanas, ko radījuši vēja postījumi 14.janvārī.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai 14.janvārī Latviju sasniedza pēdējo divu gadu spēcīgākais vējš. Aizvadītajā diennaktī elektroapgādes traucējumi tika reģistrēti visā valsts teritorijā, bet lielākie postījumi notikuši Latvijas centrālajā un rietumu daļā. Bojājumus elektrotīklā galvenokārt radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, bojāti balsti un citi elektrotīkla elementi.

"Sadales tīkla" darbinieki strādājuši pastiprinātā režīmā - visā valstī pie bojājumu novēršanas darbojušās vairāk nekā 130 operatīvā darba brigādes jeb kopumā vairāk nekā 300 elektromontieru.

Stiprā vēja laikā vienlaicīgi atslēgto klientu skaits valstī turējies vidēji 4000 līdz 7000 robežās, bet laika periodā no 14.janvāra plkst.6 līdz 15.janvāra plkst.12 elektroapgāde atjaunota kopumā gandrīz 80 000 "Sadales tīkla" klientu. Lielai daļai klientu elektroapgādi izdevies atjaunot stundas laikā vai ātrāk, tostarp veicot pārslēgumus tīklā un apejot bojātos tīkla posmus.

Sestdien, 15.janvārī, vējš ir pierimis, taču meteorologi brīdina, ka gaidāmās nedēļas sākumā tas atkal varētu pieņemties spēkā. "Sadales tīkls" nepārtraukti seko līdzi laikapstākļu prognozēm un situācijai elektrotīklā - konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas, tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk darbu pie bojājumu lokalizēšanas un novēršanas. Informējam, ka plašu postījumu situācijās bojājumu novēršana atkarībā no to sarežģītības var prasīt ilgāku laiku, tāpēc iedzīvotāji aicināti būt saprotošiem!

"Sadales tīkls" atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari vai redzami trūkuši vadi. Par šādām bīstamām situācijām jāziņo "Sadales tīklam", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi "www.sadalestikls.lv" pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Citi šobrīd lasa

Zēns pabeidz pamatskolu, bet nepazīst ne zāģi, ne ēveli un virpu 4
FOTO: Kristaps Porziņģis atkal nonācis paparaci redzeslokā
Kāpēc Ufo staigā ar kaklā pakārtu mājas atslēgu?
Pievienot komentāru