Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: policisti Rīgas ielās noķer ziemas "drifterus" 1

Runā Rīga
2021. gada 23. decembrī 11:14 2021. gada 23. decembrī 11:14
  Jauns.lv
Sniegotā trešdienas, 21. decembra, vakarā Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem bija darba pilnas rokas. Uz Rīgas ceļiem konstatēts lērums likumpārkāpēju, tostarp vairāki agresīvie braucēji jeb tā sauktie “drifteri”.

Kā portālu Jauns.lv informē VP, ap pulksten sešiem vakarā, izbraucot no Čiekurkalna, tika fiksēti pirmie pārkāpumi. Stāvot sastrēgumā, lai dotos virzienā pāri VEF tiltam, tika pamanītas divas automašīnas, kuras, ignorējot zīmi “iebraukt aizliegts” ar papildzīmi par norādi ar pulksten laikiem, kuros konkrētā vietā var braukt, brauca pa tramvaja sliedēm. Pēc tilta tika apturētas abas automašīnas – “Porsche” un “Dacia”. Abiem autovadītājiem likumsargi izskaidroja situāciju un piemēroja attiecīgo sodu par konkrētās zīmes un noteikumu neievērošanu.

Bez tiesībām un apturēts jau 11 reizi šogad

Turpinot ceļu pa Rīgas ielām un stāvot kādā krustojumā Pļavniekos, likumsargi pamanīja, ka krustojumā no blakus ielas izgriežas kāds “BMW” markas vadītājs, kurš intensīvā satiksmē apzināti izraisīja sānslīdi, tādejādi apdraudēja ne tikai savu, bet arī blakus esošo satiksmes dalībnieku drošību. Tika pieņemts lēmums apturēt transportlīdzekļa vadītāju.

Pārbaudot autovadītāja identitāti, tika noskaidrots, ka pie stūres bija sēdies kāds 2002. gadā dzimis jaunietis bez iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Lai gan autovadītājs ir vien 19 gadus jauns jaunietis, viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un viņa kontā jau ir 21 administratīvais process. Šī jaunietim bija jau 11 reize, kad policija viņu apturējusi gada laikā. Autovadītājam par agresīvu braukšanu un braukšanu bez iegūtām tiesībām kopumā piemērots naudas sods 850 eiro apmērā.

"Drifto" veikalu stāvlaukumos

Tā kā sniegs dienas laikā bija krietni pieputinājis Rīgas ielas, likumsargiem bija aizdomas, ka šī nav pēdējā reize, kad vakara laikā tiks pieķerti šādi agresīvie autobraucēji. Savu ceļu turpinot uz Dreiliņu pusi, tika manīts, ka kāda veikala stāvlaukumā automašīnas “Lexus” vadītājs pārkāpj noteikumus un apzināti izraisa sānslīdi. Jāpiemin, ka veikala darba laiks nebija beidzies un stāvlaukumā atrādās arī citas automašīnas. Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki apturēja spēkrata vadītāju un viņam tika piemērots sods par agresīvu braukšanu. Kamēr likumsargi veica pārrunas ar agresīvo braucēju, turpat netālu tika pamanīts vēl kāds transportlīdzekļa vadītājs, kurš arī apzināti izraisīja sānslīdi. Arī šis vadītājs tika apturēts un šajā gadījumā “BMW” markas autovadītājam arī tika piemērots sods par agresīvu braukšanu.

Tālāk likumsargi devušies lūkot, cik apzinīgi autovadītāji ir Teikas pusē. Arī tur kāda veikala stāvlaukumā tika pamanīts kāds “BMW” markas autovadītājs, kurš apzināti izraisīja sānslīdi. Arī šis autovadītājs tika apturēts un viņam piemērots sods par agresīvu braukšanu.

Vairākos gadījumos autovadītāji bija pārsteigti par to, ka apzinātas sānslīdes izraisīšana jeb tautas valodā tā sauktā “driftošana” ir agresīva braukšana.

VP atgādina autovadītājiem, ka apzinātas sānslīdes izraisīšana, piedaloties ceļu satiksmē ir bīstama un tā tiek apdraudēta ne tikai sava drošība, bet arī apkārtējo satiksmes dalībnieku, kā arī tā tiek klasificēta kā agresīva braukšana. Par agresīvu braukšanu tiek piemērots naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro apmērā, kā arī par šo pārkāpumu pienākas seši pārkāpuma uzskaites jeb soda punkti.

 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; turpinās Mariupoles varonīgo aizstāvju evakuācija 26
Re, kādi Lindai Leen interesanti jaunumi
Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
Pievienot komentāru