Plāno atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pacientu ārstniecībai
foto: Valsts kanceleja.
Sabiedrība

Plāno atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pacientu ārstniecībai

Jauns.lv / LETA

Veselības ministrija (VM) sagatavojusi nākamo soļu plānu secīgai papildu gultu izveidei Covid-19 pacientu ārstniecībai, paredzot izvērst līdz pat 2500 gultām Rīgā un reģionos, kā arī ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros lūgt papildu nodrošināt Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamo aprīkojumu un medicīnisko personālu.

Plāno atvērt vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 pac...

Pieļaujot sliktāko prognožu īstenošanos, ka Covid-19 pacientu skaits novembra beigās varētu pārsniegt pat 2,5 tūkstošus, VM ir sagatavojusi plānu jaunu gultu izvēršanai Rīgā un reģionos. Plāns paredz secīgi sagatavot papildu 2500 gultas Covid-19 pacientu ārstniecībai. Pirmais posms jau tuvākajā laikā - līdz 5. novembrim pakāpeniski plānots atvērt papildu 220 gultas Rīgā un līdz 280 papildus gultām reģionu slimnīcās, savukārt līdz 15. novembrim plānots atvērt vēl līdz 150 gultām Rīgā. Gultu atvēršana turpināsies secīgi gan Rīgā, gan reģionos un nepieciešamības gadījumā arī ārpus esošās infrastruktūras.

Izvērtējot papildu gultu izvēršanas scenārijus, ņemti vērā vairāki kritēriji – Covid-19 pacientu koncentrācija, vietas atbilstība pacientu uzņemšanas un skābekļa nodrošināšanai, kā arī tas vai gultu atvēršana iespējama pietiekami ātri un racionāla finansējuma ietvarā.

Pašlaik plāna īstenošanai VM būtu nepieciešams aptuveni 3,59 miljoni eiro liels papildu finansējums.

Vienlaikus VM turpina nepieciešamo ārstniecības personu un iekārtu piesaisti. ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros Latvija lūgs nodrošināt Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamo aprīkojumu, iekārtas un medicīnisko personālu.

Jau vēstīts, ka VM arvien turpina darbu pie slimnīcu kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, pastāvīgi nodrošinot papildu gultu atvēršanu Covid-19 pacientu ārstniecībai, skābekļa terapijas paplašināšanu un aprīkojuma pieejamības uzlabošanu. Uzrunātas arī privātās ārstniecības iestādes, turpinās nozarē nodarbināto resursu mobilizēšana, tiek īstenota visu slimnīcu iesaiste Covid-19 krīzes risināšanā, piesaistot nodarbinātos un iekārtas arī no privātā sektora un ārvalstu partneriem, kā arī arvien plašāk ierobežot pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, samazinot pakalpojumu standartus, ārstniecības personu skaitu uz vienu pacientu, kā arī prioritizējot pacientus visos veselības aprūpes līmeņos.