Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Strupišs: nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba

Sabiedrība
22. oktobrī 14:10 2021. gada 22. oktobrī 14:10
  Jauns.lv
Augstākas tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atklāj savas trešdien publicētās vēstules iemeslus. Tajā A. Strupišs norāda, ka pret Covid-19 nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba.

Tiesas neiesaistās un neiesaistīsies jautājumā par vakcināciju – cik tas ir labi vai slikti. Tas neesot jautājums, kas ir tiesu kompetencē. Tiesai ir jāaizstāv tie, kuru tiesības ir pārkāptas un tiesai ir jāpaliek neitrālai jebkurā gadījumā, norāda AT priekšsēdētājs.

“Tas ir tas izejas punkts, kāpēc es nosūtīju vēstuli. Vēstulē nav runa par to, vai ir labi vakcinēties, vai nav. Tas ir pavisam cits jautājums. Vēstule bija rakstīta tāpēc, lai vērstu Saeimas uzmanību uz to, ka daudzi starptautiskie dokumenti liedz izpildvarai ietekmēt tiesu darbu, apturēt tās darbu un atcelt tiesnešus. Radīt tādus priekšnoteikumus, kas nav paredzēti Satversmē tiesnešu atcelšanai, jo šādā situācijā tiek praktiski ietekmēts tiesu darbs. Un jautājums bija, kāpēc šie jautājumi nav izsvērti pirms šā rīkojuma – tas bija galvenais iemesls, kādēļ tika nosūtīt vēstule,” skaidro A. Strupišs.

AT priekšsēdētājs norāda, ka tiesu varu bija jāiesaista šī jautājuma izlemšanā un jau pašā sākumā bija jābūt skaidrībai, kas notiks, ja būs tiesneši, kuri nebūs vakcinējušies. 

Citi šobrīd lasa

Alpīnists, kurš 2013. gadā Francijas Alpos atrada dārgakmeņus, beidzot tiek pie atlīdzības 1
Nedēļas nogalē gaidāma bīstama laika parādība, brīdina meteorologi
"Atcerieties manus vārdus!" Īlons Masks nosauc vienu no lielākajiem cilvēces draudiem 5
Pievienot komentāru

"Мне уже 60, а я все еще Шурик": Александр Демьяненко ненавидел роль, сделавшую его звездой

- 35 кг! Голливудская актриса продемонстрировала чудеса преображения