foto: https://www.liepaja.lv/
Liepājas izglītības iestādes veido saskaņotu kārtību rīcībai Covid-19 konstatēšanas gadījumā
Liepājas Valsts 1. ģimnāzija.
Sabiedrība
2021. gada 19. augusts, 11:50

Liepājas izglītības iestādes veido saskaņotu kārtību rīcībai Covid-19 konstatēšanas gadījumā

Jauns.lv / LETA

Liepājas izglītības iestādes pašlaik izstrādā un saskaņo ar pilsētas domi kārtību, kā rīkoties, ja iestādē tiek atklāts Covid-19 saslimšanas gadījums, skaidroja pilsētas pašvaldība.

Katra skola izstrādā un ar Liepājas pašvaldību saskaņo kārtību, lai gan skolēni un viņu vecāki, gan izglītības iestādē nodarbinātie zinātu, kā operatīvi rīkoties konkrētās Covid-19 situācijās un kādi noteikumi ikdienā jāievēro. Tāpat skolu direktoriem un bērnudārzu vadītājiem būs regulāri jāvērtē situācija mācību iestādē, lai lemtu par kvalitatīvu izglītības procesa rīkošanu.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu (Liepājas partija) īpaši priecē Liepājas skolu un bērnudārzu darbinieku augstā atbildības sajūta un izpratne par to, ka tikai vakcinācija palīdzēs atgriezties normālā un pilnvērtīgā dzīvē.

Augusta vidū atsevišķās skolās un bērnudārzos vakcinējušies bija pat vairāk nekā 90% skolotāju, šajās dienās bērnudārzā "Kāpēcītis" jau vakcinējušies 100% darbinieku. Vidēji Liepājas izglītības iestādēs vakcinējušies nedaudz virs 70% pedagogu, un ar katru dienu vakcinēto skaits pieaug.

Lai mācības būtu drošas, Liepājas izglītības iestādēs būs jāievēro vairāki mācību pamatprincipi.

Pašlaik skolas veido sarakstus, kurus iesniegs laboratorijai personalizētu siekalu testu stobriņu saņemšanai, lai nākamajā nedēļā testētu tos bērnus, kuri nav vakcinēti pret Covid-19 vai pēdējo 180 dienu laikā izslimojuši, un to apliecina izslimošanas sertifikāts.

Skolas līdz nedēļas beigām sniegs informāciju vecākiem par testēšanas norisi katrā konkrētajā izglītības iestādē. Tests būs derīgs arī interešu izglītības un sporta ievirzes nodarbību apmeklēšanai.

Atbilstoši valdības pieņemtajiem grozījumiem, katra izglītības iestāde noteiks savu kārtību un atbildīgos par epidemioloģiskās drošības pamatprincipu organizēšanu un kontroli, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un testēšanas rezultātu pārbaudi, koplietošanas telpu lietošanu un ēdināšanas organizēšanu. 

Mācību iestādēm būs jānodrošina regulāra mācību telpu vēdināšana astronomiskās stundas ietvaros atbilstoši izglītības iestādes apstiprinātajam katras mācību telpas individuālajam vēdināšanas režīmam.

Sejas maskas būs jālieto visiem skolas koplietošanas telpās. Mācību telpās sejas maskas varēs nelietot 1.-3.klases skolēni, kā arī skolēni un nodarbinātie, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Maskas nebūs jālieto personām ar acīmredzamiem kustību vai psihiskiem traucējumiem, kā arī sporta stundās fizisko aktivitāšu laikā un, ja tas nebūs iespējams mūzikas instrumentu spēles, vokālās mākslas un dejas apguves specifikas dēļ.

Pašlaik skolas un bērnudārzi kopā ar atbildīgajām iestādēm plāno 1.septembra svinīgā brīža norises procesu. Par jaunā mācību gada sākšanas svinīgo mirkli katra iestāde informēs atsevišķi.

Kopumā šogad Liepājas skolās mācīsies aptuveni 8540 skolēnu, no tiem vairāk nekā 820 pirmklasnieku.

Jau ziņots, ka jaunajā 2021./2022.mācību gadā klātienes mācībās drīkstēs piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā varēs uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, savukārt pārējiem būs jārēķinās ar zināmām grūtībām un izaicinājumiem.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātos grozījumus noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kuru mērķis ir noteikt tiesiskā regulējuma ietvaru izglītības un sporta procesa nodrošināšanai, sākot 2021./2022.mācību gadu klātienē. Kā norādīja IZM, turpmāk izglītības process īstenojams klātienē visās izglītības pakāpēs - tostarp vispārējā un augstākajā izglītībā.

Ja nevakcinētajam izglītojamam netiks veikta Covid-19 testēšana, attiecīgais izglītojamais nevarēs nedz sākt, nedz arī turpināt izglītības ieguvi klātienē izglītības iestādē. Ņemot vērā pamatizglītības ieguves obligātumu, vecāki vai personas, kas realizē aizgādību, ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligātu izglītību. Proti, ja izglītojamais netiks testēts, tad pamatizglītības ieguve būs vecāku atbildība un tā iegūstama ģimenē.