Vairākās teritorijās Rīgā veidos pļavas ar garu zāli, kas vasarā nebūs jāpļauj
Rīgas dome (RD) trešdien, 16. jūnijā, pieņēma saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā kopjams zāliens projekta “Pilsētas pļavas” teritorijās Rīgā, portālu Jauns.lv informē RD.
Patlaban domes noteikumi paredz, ka zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus. Tagad noteikts, ka 18 galvaspilsētas teritorijās bioloģiskās daudzveidības veicināšanai varēs veidot pļavas, kurās zāles garums pārsniegs 20 centimetrus. Vasarā zāle būs jānopļauj tikai gar gājēju celiņiem, iestaigātām takām un brauktuvēm, bet rudenī būs jāsakopj visa teritorija.
Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas domi šajā pavasarī aicināja apkaimes iesaistīties projektā “Pilsētas pļavas”, lai kopīgi veidotu ziedošas un daudzveidīgas pļavas pilsētvidē.
"Rīgā ir daudz plašas, regulāri pļautas zālienu teritorijas, tomēr, no sugu daudzveidības viedokļa, tās dēvējamas par zaļajiem tuksnešiem. Latvijas Dabas fonds rosināja katrā Rīgas apkaimē vismaz kādu no šādiem zālieniem atstāt dabai. Projektā teritorijas varēja pieteikt apkaimju biedrības vai citas ar apkaimēm saistītas organizācijas," teikts RD paziņojumā.
Pļavas tiek veidotas:
- Liedes ielā 26B,
- starp Tēriņu ielu un Ārlavas ielu,
- A. Deglava ielā starp G. Astras un Ilūkstes ielu,
- skvērā starp Kr. Valdemāra ielu un Šarlotes ielu,
- skvērā pie Miera ielas un Klusās ielas,
- Garajā ielā 18,
- Cementa ielā,
- pie Eksporta ielas, posmā no Vašingtona laukuma līdz iebrauktuvei uz Andrejostu,
- pie autobusu galapunkta Kundziņsalā,
- pie Rīgas 45. vidusskolas,
- pie Čiekurkalna 1. šķērslīnijas 16,
- starp Elvīras ielu un Georga ielu,
- gar Juglas promenādi,
- skvērā pie Dzirciema ielas un Buļļu ielas satiksmes rotācijas apļa,
- Zāģeru ielas skvērā,
- starp Lielupes ielu un Lemešu ielu,
- Vašingtona laukumā un
- biedrības “Free Riga” teritorijā pie Viskaļu ielas.
Projekta gaitā apkaimju biedrību uzdevums ir informēt un iesaistīt pļavu veidošanā apkaimes iedzīvotājus, kā arī organizēt zāliena dabiskošanas talku, kas ietvers velēnas norakšanu, augsnes izlīdzināšanu, sēklu izsēšanu, iespēju robežās nodrošinot arī tehniskos resursus. Atjaunošanas talkas plānotas 2021. gada rudenī.