foto: Ieva Leiniša/LETA
Kariņš norāda, ka jādomā par to, kā pārliecināt šaubīgos cilvēkus par vakcinācijas nepieciešamību
Premjers paziņoja, ka vakcinācijas process ir iegājis pareizās sliedēs, bet ir vēl tāls ceļš ejams.
Sabiedrība
2021. gada 21. aprīlis, 09:04

Kariņš norāda, ka jādomā par to, kā pārliecināt šaubīgos cilvēkus par vakcinācijas nepieciešamību

Jauns.lv / LETA

Vakcinācijas process Latvijā ir iegājis pareizās sliedēs, bet, lai sasniegtu pūļa imunitāti, kam nepieciešami vismaz 70% pret Covid-19 vakcinētu Latvijas iedzīvotāju, ir vēl ejams tāls ceļš, vērtējot jaunākos datus, kad Latvijā ir sapotēts teju katrs desmitais valsts iedzīvotājs, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

"Ar katru dienu vakcinācijas process iet arvien raitāk un tikai kopīgiem spēkiem mums ir iespēja panākt, ka tas tiek aizvadīts vēl raitāk. Ir radīti labi priekšnoteikumi un apstākļi, kas vakcinācijas tempu var padarīt vēl ātrāku, kam par iemeslu arī kalpo fakts, ka vakcīnu piegāde uzlabojusies un to apjomi kļūst arvien lielāki," sacīja premjers.

Cilvēki masveidā dodas vakcinēties pret Covid-19

Lielās cilvēku intereses dēļ vakcinācija pret Covid-19 "ATTA" centrā sākusies jau pirms plkst.9.00.

gallery icon
96

Tomēr premjers piebilda, ka arvien aktīvāk ir jādomā par to, kā uzrunāt šaubīgos cilvēkus, proti, pārliecināt, ka vakcinācija ir vajadzīga. "Ir jāizmanto visi iespējamie instrumenti, lai sabiedrība tiktu uzrunāta, jo mums galvenais panākt, ka cilvēki saprot vakcinācijas procesa būtību un nozīmīgumu. Te ir aktīvs darbs komunikācijas un reklāmas speciālistiem, lai gan, pēc manām domām, katrs vakcinētais cilvēks ir sava veida staigājoša reklāma, jo viņš ar savu piemēru varētu iedrošināt un pārliecināt savus tuvākos," sacīja premjers.

Cilvēki stāv "dzīvajā rindā", lai saņemtu poti pret Covid-19

Cilvēku rinda pie masu vakcinācijas punkta Ķīpsalas izstāžu hallē, kur ikvienam iedzīvotājam iespējams saņemt vakcīnu pret "Covid-19".

gallery icon
28

Lai gan uz jautājumu, kāpēc vakcinācijas informatīvais izdevums netiks izplatīts arī krievu valodā, par ko vakar pārrunāts Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā un norādīts, ka atbilstoši Valsts valodas centra norādījumiem krievu valodā šādu izdevumu drīkst piedāvāt tikai tad, ja persona ir izteikusi šādu vēlmi, Kariņš atbildēja, ka viņaprāt Latvijā nav liegts informatīvus materiālus izplatīt dažādās valodās, jo visos veikalos tā ir pieejama divās vai pat trīs valodās.

Cilvēki stāv rindā pie masveida vakcinācijas centra Daugavpils sporta kompleksā

Vakcinācijas centrs Daugavpils sporta kompleksā, kur 17. un 18. aprīlī ikvienam iedzīvotājam iespējams vakcinēties pret "Covid-19".

gallery icon
24

"Domāju, ka tas ir vairāk organizatorisks jautājums, bet, ja ir problēmas, tad noteikti, tās vajadzētu risināt," piebilda premjers.

Jau ziņots, ka līdz šim pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu Latvijā saņēmuši 10,06% iedzīvotāju, liecina Nacionālās veselības dienesta dati.

Aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 saņēma 4697 cilvēki, savukārt vēl 1531 persona vakcinācijas ciklu noslēdza, saņemot otru poti. Kopumā vakar sapotēti 6228 cilvēki

Otro poti saņēmušo cilvēku skaits vakar sasniedza otro lielāko rādītāju kopš vakcinācijas procesa sākuma. Lielāks tas bijis vien 2.februārī, kad otro devu saņēma 1673 cilvēki. Otrdien nepilna ceturtdaļa otro poti saņēmušo bija personas virs 60 gadu vecuma, vairāk nekā 240 sapotēto bija personas ar hroniskām slimībām, līdzīgs bijis arī vakcinēto ārstniecības personu skaits.

Apmēram trešdaļa vakar pirmo poti saņēmušo bija cilvēki vecumā virs 60 gadiem, katrs ceturtais bija persona ar hroniskām slimībām. Vakar pirmo vakcīnas devu saņēma arī vairāk nekā 730 izglītības iestāžu darbinieki.

Līdz šim vakcinācijas procesu, saņemot pirmo poti, sākuši 10,06% Latvijas iedzīvotāju, savukārt abas vakcīnas devas saņēma 1,6% iedzīvotāju.