Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pabriks tiksies ar Pavļutu un piedāvās, ka NBS pārņem Covid-19 vakcinācijas loģistiku
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Pabriks tiksies ar Pavļutu un piedāvās, ka NBS pārņem Covid-19 vakcinācijas loģistiku 2

Sabiedrība
14. janvārī 08:03 2021. gada 14. janvārī 08:03
  Jauns.lv / LETA
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Veselības ministrijai, pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Aizsardzības ministrija informē, ka Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību Veselības ministrijai un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

"Nacionālajos bruņotajos spēkos ir profesionāli virsnieki un instruktori, kuri savu dienestu ir veltījuši, lai pēc iespējas efektīvāk plānotu nodrošinājumu, transporta loģistiku un atbalstu kaujas vienībām. Uzskatu, ka šī pieredze un zināšanas var būt ļoti noderīgas, palīdzot veselības nozarei nodrošināt pēc iespējas ātrāku un drošu vakcīnu nogādāšanu un šī procesa koordināciju visa valstī," piedāvājumu sniegt palīdzību skaidro aizsardzības ministrs Artis Pabriks. "Šodien notiks tikšanās ar Pavļutu, kuras laikā izteiksim savus priekšlikumus un redzējumu un, cerams, ka vienosimies par turpmāko sadarbību."

Jau ziņots, ka kopš pavasara aizsardzības nozare sniegusi atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā visā Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12.marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un turpina veikt nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un palīdzot sabiedrībai. Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, bet Valsts policijai – mājsēdes nodrošināšanā. Tāpat Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienības turpina sniegt atbalstu pašvaldībām un vairākiem sociālās aprūpes centriem Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Citi šobrīd lasa

Latvijas virtuves noslēpums: kā rasols nonāca uz mūsu galdiem, un kāda ir īstā recepte 2
"Nespēj darīt vienkāršākos darbus" Pēc palīdzības vēršas arī gados jauni Covid-19 pārslimojušie 6
88 gadus vecs francūzis traucas ar 191 km/h, jo kavē pierakstu uz vakcīnas saņemšanu
Skatīt visus komentārus

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников