Mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un konkrētiem valsts ierēdņiem virsstundu darba apjoms varēs pārsniegt likumā noteikto
Ārstniecības personām, Veselības ministrijas un to struktūrvienību darbiniekiem, kā arī sociālajiem darbiniekiem un konkrētiem Iekšlietu ministrijas (IeM) darbiniekiem virsstundu darbalaiks varēs pārsniegt likumā noteikto apmēru, liecina valdības dokumentu vietnē "eportfelis" publicētais rīkojuma projekts.
Tas paredz, ka virknei darbinieku virsstundu darbalaiks varēs pārsniegt likumā atrunāto, bet kopā ar normālo darba laiku tas nedrīkstēs pārsniegt 60 stundas nedēļā.
Tas attieksies uz ārstniecības personām valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, ostu un to kontrolēto kapitālsabiedrību darbiniekiem, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nodarbinātajiem, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra darbiniekiem.
Tāpat tas attieksies uz Valsts ieņēmumu dienesta, Nacionālā veselības dienesta, IeM sistēmas ierēdņiem un darbiniekiem. Vienlaikus šie grozījumi tiks attiecināti arī uz IeM sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.
Ar grozījumiem tiek arī paredzēts atļaut pašvaldības sociālo dienestu darbiniekiem, kā arī to sociālo pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri nodrošina izmitināšanu, aprūpi un uzraudzību, noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz Darba likumā noteikto maksimālo virsstundu laiku, bet kopā ar normālo darba laiku nepārsniedz 60 stundas nedēļā.
Veselības ministrijai, Finanšu ministrijai, Tieslietu ministrijai un IeM virsstundu darba apmaksai nepieciešamos papildu finanšu līdzekļus paredzēts pieprasīt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".