
“Nav tā sliktākā vieta, kur iesprūst!” Latviešiem paveicas ar piespiedu palikšanu uz tropu salas
Šonedēļ Latvijas mediji aktīvi ziņo par valstspiederīgajiem, kuri pirms ārkārtējās situācijas ierobežojumiem izceļojuši un patlaban mēģina izmisīgi tikt atpakaļ. Vairumam šī pieredze izvērtusies murgā, taču – ne visiem.
Ar Jauns.lv sazinājās latvietis vārdā Gints, kurš izstāstīja, ka šobrīd atrodas Senmartēna salā, Karību jūras ziemeļaustrumos.
“Principā esam iesprūduši. No šodienas lidosta un osta ir slēgtas. No vietējām ziņām uzzinājām, ka uz salas pirms nedēļas bija konstatēti divi Covid-19 saslimšanas gadījumi. Cilvēki bija ieradušies no blakus salas un tika atpakaļ uz turieni arī nosūtīti,” raksta Gints.

Veikalos ierobežo tualetes papīra un ūdens tirgošanu
Saskaņā ar Ginta teikto, uz salas ir apturēts ikgadējais festivāls, lai izvairītos no lielākiem pūļiem.
“Viss pārējais uz salas gan ir vaļā. Darbojas visi veikali, bāri – nekāda karantīna nav ieviesta. Vienīgais, ko pamanīju – lielveikalā ir ierobežojumi tualetes papīram un ūdenim. Katrs pircējs var iegādāties ne vairāk kā vienu iepakojumu (6 gab.). Mēs varam atgriezties tikai pēc 14. aprīļa, protams ja nekas nemainīsies. Baudām jauko salu un salas klimatu! Šobrīd šeit dienā temperatūra ir +34 grādi. Veikalā maize maksā dārgāk nekā Rums,” atklāj Gints.
Situāciju tropiskās salas veikalos atklāj viņa iesūtītās fotogrāfijas:


Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Covid-19 dēļ arī Latvijā cilvēki pamatīgi iepērkas
Pēdējo divu nedēļu laikā vairākiem pārtikas produktiem strauji pieaudzis pieprasījums, kas liecina, ka daļa Latvijas iedzīvotāju veido pārtikas rezerves saistībā ...





Valdība sestdien arī nolēma, ka 17. marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.
Tāpat no 17. marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.
Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.
Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17. martam bija jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu "latvija.lv". Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.