Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Beverīnas novada tirdzniecības stends pirms vairākiem gadiem Rīgas Centrāltirgū. (Foto: Lita Krone/LETA)

Trikāta nevēlas atdalīties no Beverīnas

Novadu ziņas
9. februārī 05:20 2020. gada 9. februārī 05:20
  Kas Jauns Avīze
Trikātas pagasta iedzīvotāji vāc parakstus par Beverīnas novada nedalāmību un nevēlas pievienoties Valkas novadam, kā izlemts Rīgā.

Iniciatīvas grupas pārstāvis Ando Krūze stāsta, ka sanāksmē piedalījušies aptuveni 150 iedzīvotāju. Tā ilgusi trīs stundas, un pausti dažādi viedokļi. Par pagasta pievienošanu Valkas novadam nobalsoja tikai divi iedzīvotāji, visi pārējie bija pret šo ieceri, tāpēc nolemts vākt iedzīvotāju parakstus.

“Sanāksmē piedalījās arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kurš izklāstīja savu redzējumu par Trikātas pagasta iekļaušanu Valkas novadā, taču uz konkrētiem pagasta iedzīvotāju jautājumiem nespēja atbildēt,” teic Krūze.
Patlaban Trikāta iekļauta Beverīnas novadā. Ierosinājums to pievienot Valkas novadam esot izteikts, neapspriežoties ne ar Beverīnas pašvaldību, ne iedzīvotājiem.

“Uzskatām, ka šāda rīcība ir pretrunā ar labas pārvaldības principiem. Tāpat šādam ierosinājumam nav ne sociāla, ne ekonomiska pamatojuma,” teikts petīcijā.

Iedzīvotāji sanāksmē vienojušies parakstus vākt visā Beverīnas novadā, ne tikai Trikātā, 15 vietās savākti jau aptuveni 600 parakstu.

Citi šobrīd lasa

“Corona” uzvaras gājiens Latvijā: korona pirmskara “perēkļi” – Rīgā un Liepājā
Ekonomists Osis: “Šis ir kūts tīrīšanas laiks, cīņa būs skarba” 5
Mantoju prāvu summu: kā ieskaitīt naudu "Latvijas Pasta" kontā
Tēmas: Valka
Pievienot komentāru

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения